Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2009, 13:07

autor: Maciej Śliwiński

Mass Effect 2 - szczegóły klasy Strażnika ujawnione

Oficjalna strona Mass Effect 2 wzbogaciła się wczoraj o kolejne informacje związane z dostępnymi w grze klasami oraz uzbrojeniem. Przede wszystkim przedstawiono charakterystyczne cechy kolejnej klasy postaci – Sentinela (Strażnika).

Oficjalna strona Mass Effect 2 wzbogaciła się wczoraj o kolejne informacje związane z dostępnymi w grze klasami oraz uzbrojeniem. Przede wszystkim przedstawiono charakterystyczne cechy kolejnej klasy postaci – Sentinela (Strażnika).

Mass Effect 2 - szczegóły klasy Strażnika ujawnione - ilustracja #1

Do tej pory za pośrednictwem oficjalnej witryny Mass Effect 2 poznaliśmy szczegóły związane z klasami inżyniera oraz adepta. Tym razem ekipa pracująca nad tym oczekiwanym tytułem postanowiła przybliżyć nam nieco umiejętności Sentineli.

Strażnicy są postaciami, które na polu bitwy z powodzeniem wykorzystują zarówno technologię, jak i biotyczne zdolności. Według opisu na stronie, klasa Sentinela jest najbardziej uniwersalną spośród dostępnych w Mass Effect 2, a co za tym idzie jest najlepiej przygotowana na różne zaskakujące sytuacje podczas walki. Wśród najważniejszych zdolności Sentineli znajdują się między innymi: możliwość przeładowania i niszczenia osłon przeciwników, rzucanie nimi przy wykorzystaniu biotycznych zdolności czy zamrażanie wrogów na kilka sekund przy użyciu umiejętności Cryo Freeze. Dodatkowo Sentinele posiadają najbardziej zaawansowaną zbroję – Tech Armor, wykorzystywaną także do chwilowego obezwładniania przeciwników.

Poza klasą Sentinela zaprezentowano również kolejne narzędzie służące do eksterminacji wrogów. Jest nim M-9 Tempest Sub-Machine Gun, lekki karabin maszynowy, zabójczo skuteczny w walce na małych odległościach z osłonami i biotycznymi przeszkodami. Opis informuje nas również, że strzelający seriami pistolet maszynowy zdecydowanie gorzej radzi sobie w konfrontacjach na dużym dystansie oraz może mieć problemy z pokonaniem opancerzonych przeciwników.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać ujawnienia kolejnych informacji związanych z klasami postaci w grze. Do zaprezentowania zostały jeszcze postacie żołnierza oraz szpiega. Zainteresowanych tematyką Mass Effect 2 odsyłamy również do naszej ostatniej publikacji związanej z nowościami w grze, ujawnionymi przez magazyn Game Informer. Warto również dowiedzieć się więcej na temat podkładania głosów w produkcji, zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej.

Ostatnia aktualizacja: 2009-12-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 2

Mass Effect 2