Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2009, 10:45

Mass Effect 2 jednocześnie na Xboksa 360 i PC

Mass Effect 2 to zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji z gatunku cRPG, mających trafić na rynek w 2010 roku. Wielka w tym zasługa pierwszej odsłony przygód komandora Sheparda, która okazała się dopracowanym tytułem z niewielką liczbą irytujących błędów i nieścisłości. W przeciwieństwie do „jedynki” odsłona druga zostanie wydana jednocześnie na konsoli Xbox 360 i pecetach.

Mass Effect 2 to zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji z gatunku cRPG, mających trafić na rynek w 2010 roku. Wielka w tym zasługa pierwszej odsłony przygód komandora Sheparda (bądź też jego żeńskiej odpowiedniczki), która okazała się dopracowanym tytułem z niewielką liczbą irytujących błędów i nieścisłości. W przeciwieństwie do „jedynki” odsłona druga zostanie wydana jednocześnie na konsoli Xbox 360 i pecetach, co z pewnością ucieszy zwolenników tej drugiej platformy.

Mass Effect 2 jednocześnie na Xboksa 360 i PC - ilustracja #1

Powyższą informację ujawnił w rozmowie z redakcją serwisu VG247.com Jesse Houston, jeden z głównych producentów odpowiedzialnych za ostateczny kształt dzieła firmy BioWare. Mass Effect 2 trafi zatem do sprzedaży w pierwszym kwartale 2010 roku w obu wersjach tego samego dnia. Jest to oczywiście znacząca zmiana w porównaniu do sytuacji z częścią pierwszą. Jak dobrze pamiętamy, pecetowa edycja ME trafiła na rynek siedem miesięcy po debiucie odsłony przeznaczonej na Xboksa 360.

Głównym powodem tej decyzji jest chęć wprowadzenia na rynek dwóch niemalże identycznych wersji gry. Z informacji ujawnionych przez Houstona wynika bowiem, że tak naprawdę różnice objawią się wyłącznie w systemie sterowania. Jest to możliwe dzięki zaprzęgnięciu do prac nad pecetowych i Xboksowym Mass Effect 2 tej samej ekipy. Z tej też prostej przyczyny producentom łatwiej jest kontrolować proces dewelopingu gry, nie dopuszczając przy tym do sytuacji, w której poszczególne wersje prezentowałyby się odmiennie pod jakimś istotnym względem.

W ostatnim czasie przekazaliśmy Wam kilka ciekawych informacji na temat Mass Effect 2. Dowiedzieliśmy się, że 6 stycznia do sprzedaży trafi pierwszy album komiksu wzorowanego na przygodach komandora Sheparda. Otrzymaliśmy również szansę zapoznania się z korzyściami, jakie będą płynąć z przeniesienia zapisanego stanu gry z części pierwszej Mass Effect do drugiej oraz konsekwencjami, jakie to działanie będzie miało na system rozwoju postaci. W ostatnich dniach BioWare udostępniło również pierwsze informacje na temat zupełnie nowego bohatera, jakiego spotkany w ME2 – chodzi mianowicie o Thane’a, płatnego zabójcę z rasy Drell.

Osobom, które cierpią na nieustanny brak informacji na temat Mass Effect 2, polecamy zapoznanie się z naszymi najświeższymi materiałami. Mamy tu na myśli przede wszystkim test grywalnej wersji zaprezentowanej w trakcie targów gamescom oraz film Gramy!, w trakcie którego przedstawiamy Wam dzieło BioWare w akcji.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej