Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2019, 11:50

autor: Adrian Werner

Marvel’s Avengers ukaże się najpewniej dopiero w 2020 roku

Na największe produkcje firmy Square Enix, w tym Marvel’s Avengers i Final Fantasy VII Remake, poczekamy najpewniej do przyszłego roku. Wydawca chce bowiem uniknąć walki o klienta z superprodukcjami konkurencji.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Gigantyczny sukces filmu Avengers: Endgame zwiększył zainteresowanie grą. - Marvel’s Avengers ukaże się najpewniej dopiero w 2020 roku - wiadomość - 2019-06-05
Gigantyczny sukces filmu Avengers: Endgame zwiększył zainteresowanie grą.

Za kilka dni wystartuje tegoroczna edycja E3. Na targach będziemy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć wiele interesujących produkcji. Wśród nich znajduje się projekt Marvel’s Avengers, czyli osadzona w komiksowym uniwersum gra akcji, nad którą pracuje studio Crystal Dynamics. Niestety, okazuje się, że na premierę tej pozycji sporo poczekamy.

Firma Square Enix udostępniła raport finansowy, w którym poinformowała, że gry Marvel’s Avengers oraz Final Fantasy VII Remake zobaczymy najwcześniej w drugiej połowie obecnego roku rozliczeniowego. Oznacza to, że premiery planowane są na okres od października 2019 r. do marca 2020 r.

Teoretycznie oba tytuły mogłyby więc ukazać się w tym roku, ale szanse na to są znikome. W tym samym raporcie firma zadeklarowała bowiem, że zamierza unikać wydawania swoich gier w okresach, które wypełnione są premierami konkurencyjnych superprodukcji. Październik, listopad i grudzień są takimi właśnie miesiącami, więc nie powinniśmy spodziewać się premier Marvel’s Avengers oraz Final Fantasy VII Remake wcześniej niż w pierwszym kwartale 2020 r.

Konferencja Square Enix na E3 ruszy 10 czerwca o 22:00 czasu polskiego. Wydawca potwierdził już, że pokaże na niej Marvel’s Avengers. Warto wspomnieć, że w zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, według których gra zaoferuje tryb kooperacyjny dla czterech osób. Warto także wspomnieć, że kilka dni temu firma zapowiedziała projekt Outriders, który bez wątpienia także pojawi się na targach.

Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej na temat tegorocznego E3 odsyłamy do naszej rozpiski konferencji oraz listy potwierdzonych projektów, które zostaną pokazane podczas targów.

  1. Oficjalna strona firmy Square Enix