Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 listopada 2015, 13:02

autor: Adrian Werner

Marvel Avengers Academy pozwoli zarządzać szkołą dla superbohaterów

Studio TinyCo pracuje nad Marvel Avengers Academy, czyli strategią ekonomiczną o zarządzaniu szkołą dla superbohaterów.

Komiksowe imperium Marvela coraz odważniej poczyna sobie na rynku mobilnym. Zapowiedziane właśnie Marvel Avengers Academy mocno odbiega jednak od tego, do czego przyzwyczaiła nas ta marka. Gra będzie bowiem strategią o zarządzaniu szkołą dla superbohaterów, do której uczęszczają nastoletnie wersje znanych z ekranu herosów.

Gracz wcieli się w dyrektora wspomnianej szkoły i jego zadaniem będzie oczywiście wyszkolenie nowego pokolenia superbohaterów. Wśród nich znajdziemy doskonale znane fanom Marvela sławy, takie jak Loki, Hulk, Ms. Marvel, Czarna Wdowa, Iron Man czy Kapitan Ameryka. Jak można się spodziewać, postacie te mocno będą jednak odbiegały od ich komiksowych i filmowych wersji. Będą młodsze, mniej doświadczone i obarczone masą typowych dla nastolatków problemów.

Podczas zabawy gracz będzie musiał zarządzać szkołą, dobierać plan lekcji i organizować zajęcia oraz imprezy. Ośrodek posiadać ma internat, więc konieczne będzie także zadbanie o komfort i bezpieczeństwo codziennego życia podopiecznych. Nie zabraknie również gospodarowania budżetem oraz bilansowania przychodów i wydatków.

Superbohaterowie nie muszą spędzać całego dnia w szkole – otrzymamy opcję wysyłania ich na misje, podczas których będą rozwijali swoje umiejętności. Wśród tych zadań znajdziemy zarówno proste i krótkie wycieczki, jak i epickie przygody potrafiące zająć tydzień czasu. Konieczne będzie także zadbanie o emocjonalny rozwój postaci. Bohaterowie mają bowiem tworzyć grypy przyjaciół, szukać miłości oraz walczyć z typowymi problemami okresu dojrzewania.

Marvel Avengers Academy powstaje z myślą o mobilnych systemach iOS i Android. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a jej premiera planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.