Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Marvel Avengers Academy (AND)
OkładkaMarvel Avengers Academy (AND)

Marvel Avengers Academy

Przeznaczona na platformy mobilne strategia ekonomiczna studia TinyCo, w której zajmujemy się zarządzaniem szkołą dla superbohaterów z popularnego uniwersum firmy Marvel.

Strategiczne | ekonomiczne | elementy RPG | superbohaterowie | Marvel Comics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marvel Avengers Academy Premiera

4lut2016

iOS AND

producent: TinyCo wydawca: TinyCo Strona oficjalna

Marvel Avengers Academy to wydana na mobilny system AND i iOS strategia ekonomiczna o o zarządzaniu szkołą dla superbohaterów. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio TinyCo, znane z Family Guy The Quest for Stuff.

Fabuła

W dostępnym na urządzenia mobilne z systemem AND i iOS Marvel Avengers Academy gracz wciela się w dyrektora szkoły dla superbohaterów i jego zadaniem jest wyszkolenie nowego pokolenia herosów. Wśród uczniów możemy znaleźć doskonale znane fanom Marvela sławy, takie jak Loki, Hulk, Ms. Marvel, Czarna Wdowa, Iron Man czy Kapitan Ameryka. Jak można się spodziewać, postacie te mocno jednak odbiegają od ich komiksowych i filmowych wersji. Są młodsze, mniej doświadczone i obarczone masą typowych dla nastolatków problemów.

Gra utrzymana jest w lekkim komediowym klimacie i patrzy na świat superbohaterów z dużym przymrużeniem oka.

Mechanika

Marvel Avengers Academy to strategia ekonomiczna wzbogacona lekkimi elementami RPG. Podczas zabawy gracz musi zarządzać szkołą, dobierać plan lekcji i organizować zajęcia oraz imprezy. Ośrodek posiada internat, więc konieczne jest także zadbanie o komfort i bezpieczeństwo codziennego życia podopiecznych. Nie zabrakło również gospodarowania budżetem i bilansowania przychodów i wydatków.

Superbohaterowie nie muszą spędzać każdej godziny dnia w szkole. Zamiast tego dysponujemy opcją wysyłania ich na misje, podczas których mogą przetestować swoje postępy w nauce. Wśród tych zadań znajdziemy zarówno proste i krótkie wycieczki, jak i epickie przygody potrafiące zająć tydzień czasu. Konieczne jest także zadbanie o emocjonalny rozwój postaci. Bohaterowie tworzą bowiem grypy przyjaciół, szukają miłości oraz walczą z typowymi problemami okresu dojrzewania.

Minirecenzja Marvel Avengers Academy – dobra gra z uciążliwymi mikropłatnościami

PLUSY:
  1. Przyjemna (o ile jakoś przetrawicie uciążliwe mikropłatności) strategia ekonomiczna z uwielbianymi superbohaterami;
  2. Spora liczba świetnie zaprojektowanych postaci;
  3. Dave Franco, Allison Brie, John Cena i A$AP Rocky głosami młodych herosów.
MINUSY:
  1. Źle zrealizowana gra free-to-play – system monetyzacji jest po prostu tragiczny.

Gry oparte na słynnych licencjach nie mają łatwego życia. Zazwyczaj deweloperzy liczą na siłę marki, tworząc wtórne, pozbawione jakiegokolwiek polotu produkcje. W ostatnich latach komiksowi superbohaterowie znacznie zyskali na popularności, m.in. dzięki filmom wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe. Nic dziwnego więc, że w międzyczasie doczekaliśmy się rozmaitych tytułów, w ten czy inny sposób wykorzystujących znane uniwersum. Jednym z takich projektów jest Marvel Avengers Academy.

Na wstępie wyjaśnijmy od razu jedną rzecz – w przypadku tej gry trzeba płacić. Oczywiście nie byłaby to żadna wada, gdyby nie fakt, że Marvel Avengers Academy to produkcja free-to-play, w której zastosowano najgorszy możliwy system monetyzacji. Wykonywanie czynności trwa więc strasznie długo, wewnętrzna waluta jest droga, a w swej bezczelności deweloperzy stworzyli nawet misję poboczną, w której jesteśmy proszeni o wydanie pieniążków w ciągu 15 najbliższych minut…

Jeżeli jednak jesteście w stanie przeboleć ten uciążliwy mankament i macie w zanadrzu trochę grosza, to czeka na Was zupełnie niezła produkcja. Gra może się pochwalić ciekawą historią, w której występują uwielbiane przez wielu fanów komiksowe postacie. Rozgrywka jest bardzo przystępna i najprościej porównać ją do Minions Paradise, przy czym jak już wspomniałem wcześniej, jest bardziej uciążliwa dla niepłacących osób. Jeżeli chodzi o samą zawartość, liczbę postaci, zadania itd. gra nie ma się czego wstydzić i oferuje pod tym względem naprawdę sporo.

Na pochwałę zasługuje również sama stylizacja bohaterów. Podczas zabawy mamy do czynienia z młodym Iron Manem, Kapitanem Ameryką, Thorem i innymi herosami, którzy wyglądają po prostu kapitalnie. Dodatkową atrakcją jest także fakt, że głosu użyczyły im takie osobistości jak Dave Franco, Allison Brie, John Cena i A$AP Rocky.

W ogólnym rozrachunku Marvel Avengers Academy wywołuje mieszane uczucia. Z jednej strony, jest to naprawdę dopracowana i bogata w zawartość produkcja. Z drugiej, dostęp do tego wszystkiego mają w zasadzie tylko osoby, które wydadzą sporo kasy podczas zabawy. Niby można wykazać się cierpliwością i zamiast płacić poczekać na zakończenie wszystkich procesów, ale w tym przypadku trzeba być naprawdę bardzo, bardzo cierpliwym.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Marvel Avengers Academy: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND