Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2014, 17:06

autor: Renox

Marka Fez na sprzedaż. Strona studia Polytron zaatakowana przez hakera

Zgodnie z informacją ujawnioną przez projektanta gry Fez i założyciela studia Polytron – Phila Fisha - jego strona internetowa i konto w serwisie Twitter zostały zaatakowane przez hakera. W ręce nieznanego sprawcy dostało się wiele bardzo cennych informacji. Fish poinformował, że zdecydował się sprzedać markę Fez i całą związaną z nią własność intelektualną.

Marka Fez i własność intelektualna studia Polytron są na sprzedaż. - Marka Fez na sprzedaż. Strona studia Polytron zaatakowana przez hakera - wiadomość - 2014-08-23
Marka Fez i własność intelektualna studia Polytron są na sprzedaż.

Założyciel studia Polytron i projektant gry Fez, Phil Fish, poinformował dzisiaj na swoim Twitterze, że jego strona internetowa i konto we wspomnianym serwisie społecznościowym zostały zaatakowane przez nieznanego sprawcę. Obecnie ich działanie zostało zawieszone. W ręce hakera dostało się niestety wiele cennych dla dewelopera informacji, takich jak: konta email, hasła, informacje bankowe i wiele innych istotnych danych. Zgodnie z tym, co ujawnił były programista studia - Renaud Bédard, firmowe konto na Dropboxie także zostało naruszone, co doprowadziło do rozpowszechnienia wielu prywatnych informacji.

Phil Fish, w wyniku ataku i straceniu tak wielu ważnych materiałów, zdecydował się dzisiaj wystawić na sprzedaż markę Fez oraz studio Polytron. Jak przyznał w informacji na swoim koncie Twitter, które chwilę później zostało zamknięte:

”Chciałbym ogłosić, że POLYTRON oraz FEZ są teraz na sprzedaż. Żadna sensowna oferta nie zostanie odrzucona. Skończyłem.”

Co ciekawe, okazuje się, że ucierpiał nie tylko Fish i marka Fez. Spośród wielu różnych deweloperów, którzy stali się celem jakiegoś większego ataku, stratę poniosła również Zoe Quinn, twórczyni niezależnego projektu o nazwie Depression Quest dostępnego w serwisie Steam. Jej konto w serwisie Dropbox również stało się przedmiotem agresji ze strony nieznanych osób.

Fez to bardzo interesująca, zręcznościowa gra platformowa w stylu retro autorstwa studia Polytron stworzona z myślą o PC oraz konsolach PS3, PS4, PSV oraz X360. Trzon zabawy oparty został na przedstawieniu rozgrywki w taki sposób, aby zaimplementowane łamigłówki realizowane były za pomocą dwuwymiarowych plansz w trójwymiarowym świecie. Wszystko to okraszono kolorową, pikselową stylistyką, która urzekła zarówno recenzentów, jak i zwykłych graczy spragnionych wyróżniających się tytułów.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Fez

Fez