Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 sierpnia 2016, 16:35

Magic Mansion – platformówka Nitrome niczym ze ZX Spectrum

Na rynek mobilny trafiła kolejna produkcja studia Nitrome. Tym razem jest to gra Magic Mansion, czyli platformówka łącząca prostą, ale trudną rozgrywkę z oldskulową stylistyką rodem z ZX Spectrum.

Studio Nitrome solidnie zapracowało sobie na renomę zespołu, który tworzy nietypowe i bardzo miodne produkcje, które najczęściej bazują na bardzo prostych mechanizmach. Taki jest również najnowszy projekt firmy, czyli mobilna platformówka Magic Mansion, która właśnie zadebiutowała na rynku.

Magic Mansion pobawione jest składnej warstwy fabularnej. Po prostu wcielamy się w postać, która próbuje dotrzeć na szczyt potężnej wieży. Produkcja oferuje spory zestaw różnych postaci i wiele z nich pochodzi z wcześniejszych gier Nitrome.

Mechanizmy zabawy są banalnie proste i stanowią platformówkowe rozwiązania sprowadzone do samej esencji tego gatunku. Całe sterowanie ogranicza się tylko do skoku, czego dokonujemy dotykając ekranu. Nasza postać automatycznie porusza się naprzód oraz (po dotarciu do drabiny) w górę po kolejnych piętrach wieży i musimy tak dobierać momenty skoku, aby umożliwić jej omijanie pułapek i eliminowanie wrogów. Zmiana kierunku ruchu następuje wtedy, gdy zderzymy się z bezpieczną przeszkodą, np. ścianą lub skrzynią.

Gra należy do kategorii endless, więc w praktyce wejście na sam szczyt wieży jest niemożliwe. Zamiast tego silnik generuje losowo kolejne piętra bez końca, a zabawa sprowadza się do prób dotarcia jak najwyżej oraz bicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez resztę społeczności Po drodze zbieramy także monety pozwalające po błędzie kontynuować zabawę w miejscu śmierci postaci zamiast od początku. Wszystko to w sumie daje prostą, ale trudną i niezwykle wciągają produkcję, czyli coś do czego Nitrome zdążyło nas już przyzwyczaić.

Magic Mansion ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu platformach grę można pobrać za darmo i autorzy zarabiają na reklamach. Można je wyłączyć za pomocą jednorazowej mikropłatności. Innych mikropłatności nie przewidziano.

Magic Mansion w App Store

Magic Mansion w Google Play