Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Magic Mansion (iOS)
OkładkaMagic Mansion (iOS)

Magic Mansion

Dwuwymiarowa platformówka retro udostępniana na platformach mobilnych za darmo. Obecne w grze reklamy można wyłączyć za pomocą jednorazowej mikropłatności. W Magic Mansion wcielamy się w postać, która próbuje dotrzeć na szczyt potężnej wieży.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magic Mansion Premiera

24sie2016

iOS AND

producent: Nitrome wydawca: Nitrome Strona oficjalna

Gry podobne do Magic Mansion

Rayman Fiesta Run

Rayman Jungle Run

Crossy Road

Magic Mansion to wydana na mobilny system iOS i AND dwuwymiarowa platformówka retro. Opracowało ją studio Nitrome przy współpracy zespołu Sets And Settings. Produkcja dostępna jest do pobrania za darmo, a autorzy zarabiają na reklamach. Można je wyłączyć za pomocą jednorazowej mikropłatności. Innych opłat nie przewidziano.

Fabuła

Magic Mansion pozbawione jest warstwy fabularnej. Po prostu wcielamy się w postać, która próbuje dotrzeć na szczyt potężnej wieży. Produkcja oferuje spory zestaw różnych bohaterów, a wielu z nich pochodzi z wcześniejszych gier Nitrome.

Mechanika

Mechanizmy zabawy wydanego na platformę iOS i AND Magic Mansion są banalnie proste. Całe sterowanie ogranicza się do skoku, który inicjujemy dotknięciem ekranu. Postać automatycznie porusza się naprzód oraz (po dotarciu do drabiny) w górę po kolejnych piętrach wieży i musimy tak dobierać momenty skoku, aby umożliwić jej omijanie pułapek i eliminowanie wrogów. Zmiana kierunku ruchu następuje wtedy, gdy zderzymy się z bezpieczną przeszkodą, np. ścianą lub skrzynią.

Magic Mansion należy do popularnej na rynku mobilnym kategorii endless. Oznacza to, że w rzeczywistości wygrana, czyli wejście sam szczyt wieży, jest niemożliwa. Gra bez końca generuje losowo kolejne piętra, a zabawa sprowadza się do prób dotarcia jak najwyżej oraz bicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez resztę społeczności Po drodze zbieramy także monety pozwalające po popełnieniu błędu kontynuować zabawę od tego samego miejsca zamiast od początku.

Kwestie techniczne

Gra wykonana została w stylistyce retro. Grafika jest dwuwymiarowa, pełna dużych pikseli i zbudowana wyłącznie z dwóch kolorów – białego i czarnego.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Magic Mansion: 12+

iOS
AND