Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 1 września 2022, 19:00

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Mafia od dziś za darmo na Steam

Z okazji dwudziestych urodzin pierwszej Mafii możecie odebrać ją za darmo. Spieszcie się jednak; promocja nie trwa zbyt długo.

Obecny wydawca kultowej gry Mafia: The City of Lost Heaven, 2K, organizuje jej bezpłatne rozdawnictwo. Jeśli więc jeszcze nie mieliście z nią styczności, teraz jest na to odpowiedni moment. Oryginalna Mafia jest rozdawana za darmo na Steamie od dzisiaj do 5 września do godz. 19:00. Musicie zatem nieco się pospieszyć z decyzją o (ponownym) przeżyciu historii Tommy’ego Angelo.

Mafię za darmo odbierzesz tutaj

Warto zaznaczyć, że nie jest to wersja definitywna (tj. remake) Mafii wydana w 2020 roku, lecz pierwowzór. Niestety wersja steamowa (podobnie jak i ta na GOG-u) nie zawiera pełnej oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Mafia: The City of Lost Heaven została wydana na konsole PS2 i Xbox oraz PC-ty. Tytuł, często porównywany do serii Grand Theft Auto, był dobrze odbierany na premierę (2002 rok), podobnie zresztą ma się sprawa z jej wydanym dwa lata temu remakiem. Ta trzecioosobowa gra akcji skradła serca tysięcy – jeśli nie milionów – graczy, którzy z pewnością chętnie odświeżą ją sobie dzięki rozdawnictwu 2K.

Z okazji dwudziestolecia gry firma podzieliła się wywiadem z wieloletnimi twórcami serii. Uczestniczący w nim Roman Hladik, Tomasz Hżebiczek oraz Alex Cox wspominają w nim prace nad Mafią; potwierdzili też powstawanie kolejnej gry z tej serii.

  1. Mafia - oficjalna strona internetowa
  2. Recenzja gry Mafia: Definitive Edition – Pan Remake przesyła pozdrowienia