Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2022, 19:01

Mafia 4 oficjalnie potwierdzona

Dwudzieste urodziny serii Mafia przyniosły nam oficjalne potwierdzenie, że prace nad kolejną odsłoną cyklu trwają. Na ten moment nie mamy jednak konkretnych informacji na temat produkcji.

Z okazji dwudziestych urodzin pierwszej Mafii na oficjalnej stronie serii pojawił się wywiad z twórcami. Znalazło się w nim oficjalne potwierdzenie, że studio Hangar 13 pracuje nad kolejną odsłoną cyklu.

Informację tę przekazał dyrektor ds. mediów Tomasz Hżebiczek. Nie zdradził on jednak żadnych szczegółów dotyczących projektu. Wiadomo jedynie, że premiera nie nastąpi zbyt szybko i poczekamy na nią jeszcze kilka lat.

Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.

Plotki na temat Mafii 4 (tytuł roboczy) krążą po Internecie od pewnego czasu. Ostatnie z nich sugerują, że akcja będzie się działa na Sycylii na przełomie XIX i XX wieku. Pod względem konstrukcji gra ma przypominać dwie pierwsze odsłony cyklu. Oznaczałoby to, że będziemy mieć do czynienia z bardziej liniowym tytułem, który niekoniecznie będzie typowym sandboksem, nawet jeśli otrzyma otwarty świat.

  1. Seria Mafia – oficjalna strona

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej

E3 2021