Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2022, 17:52

W tym tygodniu kultowa Mafia zostanie rozdana za darmo

W tym tygodniu 2K rozda za darmo oryginalną Mafię. Wszystko to z okazji dwudziestych urodzin gry.

Dokładnie dziś swoje dwudzieste urodziny obchodzi pierwsza odsłona serii Mafia. Z tej okazji 2K, czyli obecny wydawca gry, postanowił zorganizować rozdawnictwo tego kultowego już tytułu. Produkcję będziecie mogli odebrać za darmo na platformie Steam w dniach od 1 do 5 września.

Mafia na Steam

Mafia: The City of Lost Heaven to utrzymana w klimatach gangsterskich trzecioosobowa gra akcji, która stanowi niejako konkurencję dla serii Grand Theft Auto. Akcja tytułu osadzona została w latach 1930-1938 w fikcyjnym amerykańskim mieście Lost Heaven. W czasie przygody wcielamy się w młodego taksówkarza Thomasa Angelo, który przez kompletny przypadek został wplątany w sprawy lokalnej mafii. Całość została przedstawiona w formie retrospekcji protagonisty, który, chcąc zyskać status świadka koronnego, opowiada swoją historię policji.

Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony recenzentów – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 88% – a dziś jest otoczony żarliwym kultem (który doprowadził do powstania remake’u tej gry w 2020 roku). Oczywiście należy mieć na uwadze, że tytuł ma swoje lata. Gołym okiem widać, że oprawa graficzna jest już przestarzała. Mimo to warto dać Mafii szansę – szczególnie, że będzie darmowa.

  1. Mafia: The City of Lost Heaven - poradnik do gry
  2. Mafia: The City of Lost Heaven - recenzja gry

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej