Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2022, 20:51

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Fani wściekli na twórców Halo Infinite za łamanie obietnic i opieszałość

Studio 343 Industries przedstawiło plan aktualizacji i 3. sezonu Halo Infinite na kolejne miesiące. Niestety, wbrew wcześniejszym zapewnieniom twórców, wśród (opóźnionych) nowości nie znajdzie się wyczekiwany przez fanów kanapowy tryb kooperacji. Społeczność nie wiwatuje – mówiąc delikatnie.

W SKRÓCIE:
  1. Wyczekiwany przez graczy Halo Infinite tryb kooperacji na podzielonym ekranie został całkowicie anulowany.
  2. Oprócz tego grę czeka więcej opóźnień – m.in. trzeciego sezonu czy trybu Forge.
  3. Fani są źli na studio 343 Industries.

Deweloperzy Halo Infinite już od dawna zapowiadali, że do gry wprowadzony zostanie tradycyjny dla serii tryb kooperacji na podzielonym ekranie. Właściwie to pierwotnie studio 343 Industries ogłaszało, że ten wariant rozgrywki będzie dostępny na premierę tytułu. Niestety był on wiele razy opóźniany, a ostatecznie kanapowy co-op ma nie zostać w ogóle wprowadzony.

W opublikowanej dzisiaj rozmowie (na poniższym materiale wideo) twórcy Halo Infinite przedyskutowali przyszłość gry. Mówili głównie o szykowanych zmianach i innych nowościach, a także o tym, na czym deweloperzy chcą się skupić. I w jednej trzeciej filmu Joseph Staten (reżyser kreatywny gry) oznajmił:

Musieliśmy podjąć ciężką decyzję, żeby nie wprowadzać trybu kooperacji na podzielonym ekranie (...), a zamiast tego skupimy się na innych aspektach, o których porozmawiamy za chwilę.

To nie koniec złych wieści dla graczy. Poza odwołaniem kanapowego co-opu ogłoszono, że sezon trzeci będzie opóźniony. Ma się on rozpocząć w marcu 2023 roku zamiast w listopadzie 2022, kiedy to miał pojawić się pierwotnie. Ponadto wyczekiwany sieciowy tryb kooperacji w kampanii również został opóźniony (na listopad), to samo spotkało zresztą tryb Forge (w wersji beta). Jeśli jednak ma to Was pocieszyć – zapewniono wytężone rozprawianie się z cheaterami oraz polepszenie wydajności gry.

Fani wściekli na twórców Halo Infinite za łamanie obietnic i opieszałość - ilustracja #1

Plan rozwoju Halo InfiniteŹródło: store.steampowered.com

Wygląda więc na to, że Fall Update zmienił się w Winter Update. Fani nie kryją swojej złości z tego powodu chociażby w komentarzach na Reddicie. Większe oburzenie niż brak kooperacji na podzielonym ekranie wywołało chyba jednak opóźnienie sezonu o praktycznie pół roku.

Fani wściekli na twórców Halo Infinite za łamanie obietnic i opieszałość - ilustracja #2
Źródło:reddit.com/r/halo/comments/x39wtb/heres_a_look_at_our_updated_roadmap_for_the/
Fani wściekli na twórców Halo Infinite za łamanie obietnic i opieszałość - ilustracja #3
Źródło: reddit.com/r/halo/comments/x39uoo/halo_infinite_update_september_2022/

Fani zarzucają twórcom obojętność wobec Halo Infinite, a przy tym wobec graczy. Trudno się z tym nie zgodzić, zważywszy na nie za sprawną formę komunikacji deweloperów ze społecznością. Decyzje przez nich podjęte i reakcje fanów nie wróżą dobrze Halo.

Seria Halo dostępna jest w abonamencie Game Pass, który kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

  1. Halo Infinite - recenzja. Oldskul jest cool
  2. Halo Infinite - poradnik do gry
  3. Halo - oficjalna strona