Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2022, 21:25

autor: Piotr "somnam23" Śliwiński

Patch 1.6 do Cyberpunka 2077 może wyjść na dniach, są nowe przesłanki

Patch do Cyberpunka 2077 może być tuż za rogiem. Baza danych Steama została zaktualizowana o kluczowy element, który zwykle jest dodawany na krótko przed wydaniem aktualizacji.

Studio CD Projekt Red nieco rozczarowało fanów niedawnym streamem na temat Cyberpunka 2077. Spodziewali się oni bowiem albo patcha 1.6/1.8, który jest ponoć testowany bardziej intensywnie niż którakolwiek z wcześniejszych „łatek”, jakie otrzymała gra, albo zajawianego przez dewelopera od dawna fabularnego DLC. O tym drugim wciąż nic nie wiadomo, lecz wyczekiwana aktualizacja może być tuż za rogiem.

Istotna aktualizacja bazy danych Steama

Wskazują na to dwie dość solidne przesłanki. Pierwsza jest taka, że bazę danych Steama zaktualizowano o informacje dotyczące sterowników graficznych dla kart Nvidia GeForce. Stało się to po raz pierwszy od 28 marca, kiedy to wprowadzono poprawki do – jak na razie ostatniego – patcha 1.52 do Cyberpunka 2077, który został wydany tydzień wcześniej. Generalnie tego typu informacje są wprowadzane w okresie kilku dni przed wypuszczeniem łatki i/lub po tym. Można więc założyć, że tym razem będzie podobnie.

Patch 1.6 do Cyberpunka 2077 może wyjść na dniach, są nowe przesłanki - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Odblokowanie opcji niedostępnej od premiery gry

Druga przesłankę stanowi fakt, że w serwisie terminals.io znów aktywna jest – po zalogowaniu – opcja złożenia prośby o przesłanie klucza do gry (w ten sposób wszelkiej maści internetowi twórcy treści mogą ją zdobyć – warunki opisano tutaj). Co istotne, możliwość tę zablokowano w dniu premiery Cyberpunka 2077 – 10 grudnia 2020 roku. Ponowne otworzenie owych „drzwi” może wskazywać, że studio CD Projekt Red ma w planach coś dużego.

Patch 1.6 do Cyberpunka 2077 może wyjść na dniach, są nowe przesłanki - ilustracja #2
Źródło: Twitter / Apoqsi / terminals.io.

Patch do Cyberpunka 2077 – kiedy?

Społeczność zebrana na subreddicie gry spekuluje odnośnie tego, kiedy nowy patch mógłby zadebiutować. Niektórzy internauci sugerują, iż stanie się to już jutro, inni zaś – że w przyszłym tygodniu (o ile w ogóle). Bardziej prawdopodobny wydaje się ten drugi scenariusz. Zwłaszcza, że CD Projekt Red zwykł ogłaszać patche do Cyberpunka 2077 na streamach, a na tę chwilę żaden nie został zapowiedziany.