Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2012, 12:14

autor: Kono

Mad Riders - gra wyścigowa Haste od Techlandu zmienia nazwę i zmierza na PC

Firma Ubisoft opublikowała nowe informacje i zwiastun gry Mad Riders. Tytuł (wcześniej znany jako Project Haste/Haste) jest tworzony w polskim studiu Techland i będzie dostępny na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz na pecetach wiosną tego roku.

Mad Riders - gra wyścigowa Haste od Techlandu zmienia nazwę i zmierza na PC - ilustracja #1

W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność pisać o nowej grze wyścigowej studia Techland dedykowanej platformom cyfrowym Sony i Microsofu. Wszelkie dane o grze byłby wówczas bardzo ogólne, pozwalały jednak wywnioskować, że będziemy mieli do czynienia ze swego rodzaju uproszczoną wersją nail’d. Dzisiaj firma Ubisoft wystosowała oficjalną zapowiedz gry. Zmieniła ona tytuł na Mad Riders i okazało się, że zostanie wydana, również na platformę PC, wiosną tego roku.

Mad Riders - gra wyścigowa Haste od Techlandu zmienia nazwę i zmierza na PC - ilustracja #2

Gra autorstwa polskiego studia postawi na dynamiczną i zręcznościową rozgrywkę. Produkcja zaoferuje 45 różnorodnych tras umiejscowionych w tropikalnych lokacjach. Kluczem do zwycięstwa ma być przemyślane korzystanie z „boosta” (przyspieszenia) oraz skrzętnie ukrytych skrótów. Głównym elementem rozgrywki (podobnie jak w nail’d) będzie wykonywanie powietrznych ewolucji i zbieranie porozrzucanych po trasie pierścieni. Dzięki temu doładujemy poziom „boosta” i będziemy mogli wykorzystać go w kluczowych momentach.

Mad Riders zaoferuje trzy tryby rozgrywki multiplayer, w których weźmie udział maksymalnie 12 osób. Zgodnie z obowiązującymi trendami, produkcja polskiego studia będzie obsługiwać tablice wyników porównujących nasze czasy z rezultatami osiąganymi przez przyjaciół oraz całą społeczność skupioną wokół Mad Riders. Gracze otrzymają też możliwość zmiany wyglądu pojazdu oraz kierującej nim postaci.

Mad Riders nie jest pierwszą grą autorstwa studia Techland podejmującą tematykę ekstremalnych wyścigów czterokołowców. W 2010 roku polscy deweloperzy wydali bardzo podobną produkcję zatytułowaną nail’d. Gra była całkiem niezła (nasz recenzent przyznał jej ocenę 7/10), więc mamy nadzieję, że Mad Riders będzie przynajmniej tak dobre jak poprzedniczka.

Mad Riders - gra wyścigowa Haste od Techlandu zmienia nazwę i zmierza na PC - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mad Riders

Mad Riders