Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 lutego 2016, 09:39

MacGyver już wkrótce powróci zarówno na mały, jak i na duży ekran

Stacja CBS poinformowała o planach stworzenia odświeżonej wersji klasycznego serialu MacGyver z lat 80. Ponadto zaczęła pracować wraz z wytwórnią Lionsgate nad pełnometrażowym filmem z tajnym agentem w roli głównej.

Jeszcze nie zdążyliśmy się w pełni nacieszyć powrotem Z Archiwum X na ekrany naszych telewizorów, a już zapowiedziano kolejny serial sprzed lat, który niebawem doczeka się odświeżonej wersji. Stacja CBS poinformowała, że wkrótce otrzymamy nowe odcinki MacGyvera, zaś później – pełnometrażowy film.

Czy są jakiekolwiek szanse, że wraz z MacGyverem powróci moda na włosy „krótkie z przodu, długie z tyłu”? - MacGyver już wkrótce powróci zarówno na mały, jak i na duży ekran - wiadomość - 2016-02-09
Czy są jakiekolwiek szanse, że wraz z MacGyverem powróci moda na włosy „krótkie z przodu, długie z tyłu”?

Nie spodziewajcie się jednak, że na potrzeby reboota powróci stara gwardia z Richardem Deanem Andersonem na czele. Nowy MacGyver zajmie się przeszłością głównego bohatera: rozpocznie się na dziesięć lat przed oryginałem, kiedy protagonista został zwerbowany do tajnej organizacji, i pokaże, jak nabył swoje specyficzne umiejętności. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w tytułową postać. Wiemy za to, że na reżysera pierwszego odcinka wyznaczony został James Wan, znany z Piły, dwóch części Naznaczonego oraz Szybkich i wściekłych 7. Za scenariusz odpowiada Paul Downs Colaizzo, zaś stanowisko producenta wykonawczego powróciło do Henry'ego Wrinklera. Więcej szczegółów na razie nie znamy, mamy jednak nadzieję, że CBS nie zatraci po drodze ducha oryginału i otrzymamy serial pełen niekonwencjonalnych wynalazków, ciekawej akcji oraz, oczywiście, fryzury na czeskiego piłkarza.

MacGyver z pewnością może liczyć na sporą oglądalność starych fanów, jednak będzie musiał do siebie przekonać także młodszą widownię. - MacGyver już wkrótce powróci zarówno na mały, jak i na duży ekran - wiadomość - 2016-02-09
MacGyver z pewnością może liczyć na sporą oglądalność starych fanów, jednak będzie musiał do siebie przekonać także młodszą widownię.

Jeśli jednak wolicie pójść do kina, zamiast oglądać kilkanaście krótkich odcinków, CBS we współpracy z wytwórnią Lionsgate planuje także pełnometrażowy film o przygodach MacGyvera. Niestety, o nim także nie wiemy wiele: znamy w zasadzie tylko nazwiska producentów. Będą nimi Neal Moritz, który pracował już przy cyklu Szybcy i wściekli, oraz Lee David Zlotoff, twórca oryginalnego serialu MacGyver z lat 80.

MacGyver już wkrótce powróci zarówno na mały, jak i na duży ekran - ilustracja #3

W latach 1985-1992 powstało siedem sezonów MacGyvera, zaś w 1994 roku na potrzeby telewizji nakręcone zostały także dwa pełnometrażowe filmy. Wszystkie opowiadały o tytułowym tajnym agencie, w niekonwencjonalny sposób radzącym sobie z każdym wyzwaniem. Jako zagorzały przeciwnik broni palnej, MacGyver w znacznej większości przypadków potrafił wydostać się z najtrudniejszej sytuacji, używając jedynie scyzoryka, taśmy klejącej oraz paru innych przedmiotów codziennego użytku.

  1. Oficjalna strona internetowa stacji CBS