Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 listopada 2015, 13:10

Mabinogi Duel to baśniowa odpowiedź na Hearthstone, która zadebiutowała na Androidzie i iOS-ie

W Google Play i App Store zadebiutowała koreańska odpowiedź na Hearthstone: Heroes of Warcraft od studia Blizzard. Mabinogi Duel to karcianka fantasy, w której odwiedzamy realia znane z pecetowego MMORPG-a Mabinogi.

Fani karcianek utrzymanych w konwencji fantasy otrzymali kolejny powód, aby uruchomić swoje smartfony i tablety. Po kilku miesiącach zamkniętych testów koreańska firma Nexon udostępniła na platformach Google Play i App Store grę TCG zatytułowaną Mabinogi Duel. Produkcja studia Devcat została wydana w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Za fabularną bazę gry służy historia spisana na potrzeby MMORPG-a Mabinogi, stworzonego przez studio Devcat i wydanego nakładem firmy Nexon w 2004 roku wyłącznie na PC. Akcja sieciowego oryginału rozgrywała się w bajkowym, kolorowym świecie fantasy, podzielonym na trzy kontynenty (Uladh, Belvast i Iria), zamieszkałe przez ludzi, elfów i gigantów. W podobnych realiach przychodzi nam kolekcjonować setki kart i tworzyć z nich talie w Mabinogi Duel.

W Mabinogi Duel twórcy zaserwowali nam dwie podstawowe formy zabawy. Pierwszą z nich jest obszerna, utrzymana w komediowej konwencji kampania dla pojedynczego gracza, zatytułowana Generation 1 – The Lord of Farkka. W jej ramach przemierzamy bajkowe krainy, uczestnicząc w licznych pojedynkach z lokalnymi watażkami, jak i ze znacznie grubszymi rybami. Przyszłe aktualizacje rozbudują kampanię o kolejne wątki (tzw. Generacje) i wprowadzą do zabawy nowe pakiety karty.

Osobom przedkładającym zmagania z żywym przeciwnikiem ponad nawet najbardziej dopracowaną fabułę z pewnością do gustu przypadnie opcja PvP Arena. Umożliwia ona toczenie karcianych starć z ludźmi z całego świata. Między walkami możemy korzystać z systemu Real Card Trading, pozwalającego wymieniać się kartami z innymi uczestnikami zabawy (także lokalnie przez Wi-Fi). Pod względem mechaniki grze jest bardzo blisko do szalenie popularnego Hearthstone: Heroes of Warcraft i podobnie jak tam, starcie nie może pozostać nierozstrzygnięte.