Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2022, 19:52

Pracujący przy Cyberpunku 2077 menedżer ds. jakości opuszcza CD Projekt RED

Łukasz Babiel, menedżer ds. kontroli jakości w CD Projekt RED, postanowił opuścić szeregi studia po jedenastu latach pracy. Brał udział m.in. w tworzeniu Cyberpunka 2077.

„Wyłapuję błędy oraz pomyłki. I jestem w tym dobry” – napisał na swoim profilu w serwisie LinkedIn Łukasz Babiel, były menedżer ds. kontroli jakości w CD Projekt RED. Były, gdyż deweloper postanowił opuścić szeregi rodzimego studia po jedenastu latach pracy. Decyzję miał podjąć już w zeszłym miesiącu, a dziś poinformował o niej na Twitterze, dzieląc się zdjęciami własnej figurki, stylizowanej na cyberpunkową (wydrukowanej na drukarce 3D i pomalowanej), oraz komiksu, które otrzymał od fanów.

Pracujący przy Cyberpunku 2077 menedżer ds. jakości opuszcza CD Projekt RED - ilustracja #1
Źródło: Twitter.
Pracujący przy Cyberpunku 2077 menedżer ds. jakości opuszcza CD Projekt RED - ilustracja #2
Źródło: Twtter.

Łukasz Babiel nie podał powodów stojących za swoim odejściem. Zapewnił jedynie, że dane mu było pracować z najlepszymi ludźmi. Brał czynny udział m.in. w tworzeniu Cyberpunka 2077 – świadczy o tym fakt, że jego nazwisko widnieje jako dwudzieste szóste w napisach końcowych gry. Deweloper nie podał, jakie będzie jego nowe miejsce pracy. Ciekawe jednak, czy dane mu będzie raz kolejny stanąć ramię w ramię z gwiazdą pokroju Keanu Reevesa.

Pracujący przy Cyberpunku 2077 menedżer ds. jakości opuszcza CD Projekt RED - ilustracja #3
Łukasz Babiel (w czerwonej koszulce). Źródło: Twitter.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza osoba, która opuściła studio CD Projekt RED w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W maju informowaliśmy Was choćby o odejściu Konrada Tomaszkiewicza – reżysera Wiedźmina 3. Miejmy nadzieję, iż zmiany kadrowe nie staną się przyczyną opóźnienia next-genowej wersji Cyberpunka 2077 i patcha 1.5, które mogą być tuż-tuż.