Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 lutego 2016, 13:11

Love You to Bits - premiera ślicznej przygodówki autorów Tiny Thief

W usłudze App Store zadebiutowała gra Love You to Bits, czyli śliczna przygodówka opracowana przez autorów Tiny Thief.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Love You to Bits, czyli ślicznej przygodówki science-fiction, którą opracowali autorzy udanego Tiny Thief.

Obecnie gra dostępna jest tylko na iOS-a, w cenie 3,99 euro, czyli w przeliczeniu około 17 złotych. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Warto wspomnieć, że autorzy pracują także nad wersjami na Androida i pecety, ale na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się ich premiery.

Gra opowiadana historię początkującego kosmonauty imieniem Kosmo, którego dziewczyną jest robot imieniem Nova. W wyniku wypadku mechaniczna wybranka ulega uszkodzeniu, a jej części zostają rozrzucone po całej galaktyce. Naszym zadaniem jest zebranie ich wszystkich i złożenie lubej w całość.

Odpowiedzialne za grę studio Alike założyli byli pracownicy zespołu 5ants, znanego z Tiny Thief i rozwiązania z niego zostały przeniesione, a potem rozwinięte w kolejnej produkcji autorów. W rezultacie Love You to Bits stanowi przygodówkę koncentrującą się na zagadkach logicznych. Zamiast dużych otwartych lokacji otrzymujemy serię małych poziomów i w każdym z nich naszym zadaniem jest zdobycie części Novy. Nie jest to łatwe, gdyż dostępu do niej najczęściej strzegą różnorodni kosmici. Musimy więc nauczyć się ich przechytrzać poprzez sprytne wykorzystywanie elementów otoczenia. Niewielkie rozmiary map sprawiają, że nigdy nie błąkamy się bez celu. Zawsze wiemy co dokładnie mamy zrobić i po prostu trzeba wymyśleć sposób na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Poza ciekawymi zagadkami i sympatyczną fabułą, dużą zaletą Love You to Bits jest jakość wykonania. Gra zapiera dech w piersiach piękną dwuwymiarową grafiką, która sprawia, że mamy wrażenie zabawy z interaktywnym filmem animowanym wysokiej jakości.