Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 13:15

autor: AlexB

LoL - nowa bohaterka i patch 8.4

Studio Riot Games zaprezentowało nową bohaterkę, która wkrótce pojawi się w League of Legends. Kai'Sa, bo tak nazywa się czempionka, będzie mogła między innymi dostosowywać swoje umiejętności do warunków na polu bitwy. Dodatkowo twórcy opublikowali spis wszystkich zmian, jakie przyniesie nadchodząca aktualizacja 8.4.

Zagrożenie jest prawdziwe. Strach jest iluzją

Choć od premiery League of Legends minęło już przeszło osiem lat, MOBA stworzona przez studio Riot Games cieszy się niemal niesłabnącą popularnością wśród graczy. Doskonałym dowodem na to są dane opublikowane niedawno przez firmę analityczną SuperData, według których w dzieło Amerykanów w samym tylko 2017 roku zagrało 2,1 miliarda osób. Co jest powodem tak dużego sukcesu? Wiele elementów – doskonała reklama, częste oficjalne turnieje transmitowane za pośrednictwem platform streamingowych i dbanie o to, by tytuł stale pozostawał świeży i w konsekwencji atrakcyjny dla odbiorców. Robi się to za pomocą regularnych aktualizacji, usprawniających zabawę i dodających do niej nową zawartość. Tyczy się to zwłaszcza listy czempionów, która stale uzupełniana jest o nowych bohaterów. Studio Riot zaprezentowało niedawno kolejnego, a właściwie kolejną z nich. Oto Kai'Sa, Córka Pustki.

Kai’Sa może okazać się niebezpiecznym przeciwnikiem, ale również cennym sprzymierzeńcem. - LoL - nowa bohaterka i patch 8.4 - wiadomość - 2018-02-22
Kai’Sa może okazać się niebezpiecznym przeciwnikiem, ale również cennym sprzymierzeńcem.

Według oficjalnego opisu, Kai'Sa została porzucona za młodu. Pozbawiona pomocy, musiała nauczyć się żyć w nieprzyjaznym świecie. Udało jej się to dzięki niezwykle silnej woli oraz symbiotycznej drugiej skórze, przyjętej od żywej istoty z Pustki. Flirt z tym wymiarem sprawił, że czempionka jest teraz rozdarta między dwoma światami – rzeczywistym i tym, który ją ukształtował.

Kai’Sa posiada szereg interesujących umiejętności. - LoL - nowa bohaterka i patch 8.4 - wiadomość - 2018-02-22
Kai’Sa posiada szereg interesujących umiejętności.

Rzeczona „Druga skóra” to umiejętność bierna Kai'Sy. Dzięki niej bohaterka może dynamicznie otrzymywać stosowne wzmocnienia w zależności do naszego stylu gry, statystyk przedmiotów, jakie zakupimy w sklepie i poziomu doświadczenia. Podstawowym atakiem czempionki są tak zwane Żrące Rany. Są to pociski plazmowe o rosnącej sile. Pierwszy z nich oznacza cel, co daje bonusy do obrażeń magicznych. Po kilku trafieniach z rzędu Plazma wybucha, powodując rany zależne od pozostałego zdrowia przeciwnika.

Pod klawiszem Q kryje się umiejętność Icathiański Deszcz. Po jej uruchomieniu, Kai'Sa wystrzeliwuje serię pocisków, które po równo uderzają w pobliskie cele. Uwaga, każde kolejne trafienie w tego samego wroga zadaje trochę mniejsze obrażenia. Jeśli dzięki chociażby zakupionym przedmiotom bohaterka posiada wystarczająco dużo dodatkowych punktów ataku, Icathiański Deszcz wystrzeliwuje znacznie więcej pocisków.

Do klawisza W przypisano zdolność Szperacz Pustki. Jest to promień energii z Pustki, który ujawnia pierwszego napotkanego wroga, zadaje mu obrażenia magiczne i nakłada na niego ładunek Plazmy. Atak ten może być dodatkowo wzmocniony, jeśli czempionka będzie posiadała wystarczająco dużo mocy umiejętności. Wówczas Szperacz Pustki zada silniejsze rany, a jego czas odnowienia zostanie częściowo skrócony przy trafieniu bohatera.

Po wciśnięciu klawisza E gracze, którzy wybrali Kai'Sę, uruchomią Superdoładowanie. Zdolność ta najpierw chwilowo zwiększy ich prędkość ruchu, lecz uniemożliwi atakowanie, a później na kilka sekund podniesie tempo ataku. Jeżeli bohaterka będzie miała dość dużo dodatkowej prędkości ataku, Superdoładowanie zapewni również chwilową prawdziwą niewidzialność.

Ostatnią umiejętnością Kai'Sy, którą znajdziemy pod klawiszem R, jest Instynkt Zabójcy. Umożliwia ona błyskawiczny doskok do oznaczonego Plazmą wroga, nawet na daleki dystans. Ponadto bohaterka otrzymuje chwilową tarczę pochłaniającą wszystkie obrażenia. Jest to jedyna zdolność nowej czempionki, która nie jest ulepszana dzięki konkretnym statystykom.

Dzięki opisanym wyżej zdolnościom Kai'Sa jest postacią bardzo dynamiczną, stawiającą na szybkie przemieszczanie się i dokonywanie błyskawicznych zabójstw. Bohaterka wydaje się najbardziej użyteczna w polowaniu na samotnych wrogów, lecz również w większych bitwach, dzięki dobrej współpracy z czempionami potrafiącymi unieruchamiać przeciwników, może okazać się nie do przecenienia. Kai'Sa jest już dostępna na serwerach testowych, zatem jeśli ktoś chce przetestować, jak sprawuje się ona w akcji, ma do tego okazję.

Zmiany na horyzoncie

Nowa bohaterka to jednak nie wszystkie zmiany, jakie czekają na graczy League of Legends w najbliższych tygodniach. Studio Riot opublikowało spis zmian, jakie wejdą w życie wraz z patchem 8.4. Będzie ona naprawdę spora. Z ciekawszych rzeczy, dodane zostaną nowe przedmioty, które powinny zainteresować zwłaszcza osoby często grające Magami. Według słów twórców, klasa ta często ma z góry ustalone zestawy przedmiotów, stąd decyzja o powiększeniu tej puli. Ma to zapewnić większą różnorodność. Ponadto łatka wprowadzi parę zmian na mapie, zwłaszcza w rejonie górnej alei, oraz wzmocni lub osłabi kilku bohaterów, między innymi Zoe, Rengara i Volibeara. Po szczegóły odsyłamy tutaj i do powyższego filmiku.