Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 13:36

autor: Aquma

IEM Katowice 2018 startuje już w ten weekend; Major Dota 2 po raz pierwszy w Polsce

Kolejna edycja Intel Extreme Masters rozpocznie się w katowickim Spodku w najbliższy weekend. Pośród licznych atrakcji znajdziemy m.in. Invitational PUBG oraz pierwszy zorganizowany w Polsce Major Dota 2 – ESL One Katowice 2018.

Rozgrywki w Katowicach z pewnością ponownie przyciągną legiony fanów. - IEM Katowice 2018 startuje już w ten weekend; Major Dota 2 po raz pierwszy w Polsce - wiadomość - 2018-02-23
Rozgrywki w Katowicach z pewnością ponownie przyciągną legiony fanów.

Kolejna edycja Intel Extreme Masters – największego wydarzenia e-sportowego na świecie – zbliża się wielkimi krokami. Pierwsza część imprezy rozpocznie się już w najbliższy weekend (24-25 lutego). Co ciekawe, organizatorzy stawiają na otwarcie pełne nowych akcentów. Na liście wydarzeń planowanych przez nich na ten tydzień znaleźć można rozgrywki w PUBG oraz Dota 2. Kolejne atrakcje (w tym turnieje znane z poprzednich lat) czekają nas kilka dni później, pomiędzy 2 a 4 marca.

ESL One Katowice 2018 – polski Major Dota 2

W dniach 24-25 lutego odbędzie się – organizowany w Polsce po raz pierwszy w historii – turniej Dota 2 w randze Major. W wydarzeniu weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego świata. Stawką w rywalizacji będzie 1500 punktów Pro Circuit oraz nagroda główna w wysokości miliona dolarów. Katowickie rozgrywki będą piątym Majorem sezonu 2017-2018, trafiają więc niemal w sam środek całorocznego cyklu. Tym samym to, co wydarzy się w Spodku, może przesądzić o przyszłości wielu zawodników, w szczególności w zakresie starań o występ w tegorocznym finale The International 8. Można i należy się spodziewać potu, łez i wyjątkowej atmosfery.

Puchar może zrobić wrażenie. - IEM Katowice 2018 startuje już w ten weekend; Major Dota 2 po raz pierwszy w Polsce - wiadomość - 2018-02-23
Puchar może zrobić wrażenie.

Trzeci Invitational PUBG na świecie

Drugim dużym wydarzeniem imprezy – również zaplanowanym na weekend 24-25 lutego – będzie Invitational PUBG. Starcia będą prowadzone w perspektywie pierwszoosobowej (FPP – ang. first person perspective) i weźmie w nich udział 16 czteroosobowych drużyn. 9 z nich to zespoły zaproszone z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Azji, zaś 7 kolejnych zostanie wyłonionych w drodze otwartych i zamkniętych kwalifikacji. Pula nagród wyniesie 50 tys. dolarów.

Warto odnotować, że zeszłoroczny megahit, który zapoczątkował obsesję na punkcie strzelanek battle royale, do tej pory wystąpił w roli e-sportu zaledwie dwa razy: w czasie targów gamescom 2017 w Kolonii oraz na turnieju zorganizowanym w Oakland w listopadzie. Katowickie rozgrywki pomogą tym samym ukształtować nową dyscyplinę, na stałe wpisując się do annałów światowego e-sportu. Wypada pochwalić organizatorów za trzymanie ręki na pulsie. Plan wydarzenia prezentuje się następująco:

Plan rozgrywek PUBG na IEM 2018. - IEM Katowice 2018 startuje już w ten weekend; Major Dota 2 po raz pierwszy w Polsce - wiadomość - 2018-02-23
Plan rozgrywek PUBG na IEM 2018.

Początek marca dla klasyków

W kolejnej części imprezy – w pierwszy weekend marca – odbędą się finały rozgrywek klasycznie prowadzonych w czasie Intel Extreme Masters. Mowa tutaj m.in. o mistrzostwach CS: GO oraz StarCrafta 2. Wystąpią najbardziej utytułowane zespoły z całego świata, a w pulach nagród znajdzie się – odpowiednio – 500 i 400 tys. dolarów. Warto odnotować, że turniej SC2 będzie największym w tym roku wydarzeniem powiązanym z tą grą, w ramach IEM.

Plan wszystkich rozgrywek na IEM 2018. - IEM Katowice 2018 startuje już w ten weekend; Major Dota 2 po raz pierwszy w Polsce - wiadomość - 2018-02-23
Plan wszystkich rozgrywek na IEM 2018.
  1. Intel Extreme Masters – strona oficjalna
  2. Intel Extreme Masters – strona anglojęzyczna