Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 14:07

autor: Adrian Werner

Metal Gear Survive zadebiutowało w Europie

Dzisiaj do sprzedaży w Europie trafiła gra Metal Gear Survive. Najnowsza odsłona marki firmy Konami ukazała się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Gra dostępna jest na PC i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. - Metal Gear Survive zadebiutowało w Europie - wiadomość - 2018-02-23
Gra dostępna jest na PC i konsole Xbox One oraz PlayStation 4.
METAL GEAR SURVIVE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Konami
  2. Wydawca: Konami
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: XONE, PS4, PC

Amerykanie już od dwóch dni mogą się cieszyć grą Metal Gear Survive, czyli kolejną odsłoną popularnej marki firmy Konami. Dzisiaj do zabawy mogą dołączyć gracze z Europy, w tym także z Polski. Produkcja dostępna jest na konsole Xbox One i PlayStation 4. W naszym kraju wydawcą wersji pudełkowej jest firma Techland.

Gra ukazała się również na PC, choć tylko w formie cyfrowej. W związku z tą wersją wynikło małe zamieszanie. Początkowo zapowiadano, że ukaże się ona 22 lutego. Przedwczoraj ogłoszono jednak, że premiera odbędzie się 21 lutego, ale z powodu problemów technicznych z umieszczeniem gry na Steam ostatecznie projekt stał się dostępny dopiero dzisiaj.

Warto wspomnieć, że jutro ruszy ograniczona czasowo promocja, która zapewni logującym się graczom dodatkowe wirtualne monety. Ponadto w najbliższych miesiącach gra ma otrzymać dodatkową darmową zawartość, w tym nowe misje i wydarzenia.

Gra jest ważną produkcją dla firmy Konami, gdyż jest testem, jak marka poradzi sobie bez swojego ojca, czyli Hideo Kojimy, który kilka lat temu został wyrzucony z pracy przez wydawcę. Autorzy Metal Gear Survive postanowili nie tworzyć standardowej kontynuacji i zaoferowali produkcję poboczną, koncentrującą się na trybie kooperacyjnym.

Niestety, na razie jedyną dostępną recenzją jest ta opublikowana przez serwis Cheat Code Central, gdzie grze wystawiono notę 3/5. Według redaktora tej strony Metal Gear Survive sprawia wrażenie prototypu, który działa głównie dlatego, że zaczerpnięte z Metal Gear Solid V silnik i mechanika wciąż dają radę, ale produkcja sama w sobie nie oferuje nic specjalnego. Również pierwsze wrażenia graczy nie należą do zbyt pozytywnych.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Metal Gear Survive

Metal Gear Survive