Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2018, 18:09

autor: Vergil

LoL – animacja Ryze Call of Power oraz interaktywna mapa krainy Runeterra

Studio Riot Games opublikowało interaktywną mapę krainy Runeterra, dzięki której gracze mogą zapoznać się z geografią świata gry League of Legends i najważniejszymi wydarzeniami, jakie miały tam miejsce, oraz animację Ryze: Call of Power, poświęconą przygodom tytułowego bohatera.

League of Legends nieustannie się powiększa (dość powiedzieć, że w lutym do gry trafiła nowa czempionka, czyli Kai'Sa), przez co oddani miłośnicy tej produkcji mogą mieć problem z zapamiętaniem wszystkich informacji na temat poszczególnych bohaterów oraz ich ojczystych krain (nie mówiąc już o wydarzeniach, które wpłynęły na krainę Runeterra).

Studio Riot Games udostępniło więc przejrzystą, interaktywną mapę, która czeka na Was pod tym adresem. Stanowi ona prawdziwą kopalnię wiedzy na temat krainy Runeterra i jej historii, ale nie tylko; obfituje bowiem w informacje o przygodach Ryze’a, czyli maga run, będącego jednym z najstarszych i najpopularniejszych bohaterów League of Legends.

Nie bez powodu wspominamy tutaj o tym czempionie, gdyż publikacja mapy przez Riot Games poprzedziła premierę powyższej animacji, która pojawiła się na youtube’owym kanale gry League of Legends; poświęcono ją właśnie Ryze’owi szukającemu starożytnych sił, jakie doprowadziły do narodzin Runeterry. Podczas trwającego nieco ponad pięć minut seansu możemy zobaczyć zmagania owego herosa, w trakcie których przyszło mu połączyć siły między innymi z Miss Fortune, Nasusem czy choćby Soną i stawić czoła zagrożeniom czekającym w Bilgewater, Shurimie oraz między innymi Demacii. Na wyżej wspomnianej mapie zaznaczono nie tylko miejsca, gdzie Ryze’owi udało się znaleźć owe potężne runy, lecz także lokacje, które, zgodnie z jego podejrzeniami, miały odegrać kluczową rolę w stworzeniu świata.

Ryze to jeden z najstarszych i najpopularniejszych bohaterów gry League of Legends. - LoL – animacja Ryze Call of Power oraz interaktywna mapa krainy Runeterra - wiadomość - 2018-07-27
Ryze to jeden z najstarszych i najpopularniejszych bohaterów gry League of Legends.

Warto odnotować, że zgodnie z opublikowanym przez grupę analityczną SuperData raportem dotyczącym czerwcowych wyników dystrybucji cyfrowej, League of Legends było najpopularniejszą grą pecetową, wyprzedając takie produkcje, jak PUBG, Fortnite: Battle Royale czy konkurencyjną Dotę 2.

  1. Oficjalna strona internetowa gry League of Legends
  2. League of Legends - poradnik do gry