Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2015, 14:54

autor: Bard

Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach

Choć seria XCOM kojarzy się głównie z nowoczesnym uzbrojeniem i walką w futurystycznej miejskiej dżungli, to w drugiej części gry przyjdzie nam również znaleźć się w lokacjach nieco bardziej naturalnych.

Lokacje na łonie natury w XCOM 2 będą bardzo różnorodne. - Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - wiadomość - 2015-11-23
Lokacje na łonie natury w XCOM 2 będą bardzo różnorodne.

W nadchodzącym sequelu XCOM: Enemy Unknown twórcy, poza lokacjami osadzonymi w futurystycznym świecie miejskiej dżungli, umieszczą również mapy terenowe. Jak wynika z ośmiu nowych screenów, oprócz miast opanowanych przez kolaborującą z obcymi organizację ADVENT, w XCOM 2 przyjdzie nam walczyć w różnorodnych miejscach na łonie natury – w lasach, w pobliżu wodospadu czy w okolicach pokrytych śniegiem. W wielu z tych lokacji będzie się dało odnaleźć opuszczone struktury i ruiny, a otwarte przestrzenie powinny sprzyjać graczom, którzy lubią wcielać się w snajperów.

Gra XCOM 2 ma być wydana wyłącznie na PC, premierę zapowiedziano na 5 lutego 2016 roku.

XCOM 2 to turowa gra strategiczna utrzymana w klimacie science fiction. Tytuł jest fabularnym sequelem XCOM: Enemy Unknown z 2012 roku. Produkcja opowiada o walce ludzkości z siłami obcych. Fabuła dwójki rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Ludziom nie udało się odeprzeć inwazji, a ostatnią nadzieją została wciąż walcząca organizacja XCOM.

Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - ilustracja #2
Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - ilustracja #3
Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - ilustracja #4
Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - ilustracja #5
Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - ilustracja #6
Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - ilustracja #7
Lokacje terenowe z XCOM 2 na nowych screenach - ilustracja #8