Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 lutego 2021, 14:45

autor: Karol Laska

Liga Sprawiedliwości Snydera z kategorią R i zmienionym Jokerem

Wiemy nowe rzeczy na temat Zack Snyder's Justice League. Poznaliśmy kategorię wiekową przydzieloną dziełu, a także zobaczyliśmy nowy wygląd Jokera w wydaniu Jareda Leto.

W SKRÓCIE:
  1. Zack Snyder’s Justice League otrzymał kategorię wiekową R;
  2. reżyser dzieła pochwalił się również pierwszym zdjęciem Jokera, bo ten ma się pojawić w rozszerzonej wersji Ligi Sprawiedliwości.

Coraz bliżej premiery reżyserskiej wersji Justice League, a więc poczyniono już odpowiednie kroki w celu weryfikacji filmy przez firmy cenzorskie. Wiemy już dzięki temu, jaka kategoria wiekowa została przedzielona produkcji przez The Motion Picture Association (MPA). W raporcie ze strony filmratings.com czytamy, że nadchodząca Liga Sprawiedliwości otrzyma R (restricted only), a więc oglądać ją mogą tylko dorośli i niepełnoletni z opiekunami. Ma to związek z wysokim poziomem brutalności reprezentowanym w serialu oraz z wulgarnym słownictwem.

Takiej też klasyfikacji się spodziewaliśmy, natomiast nie można powiedzieć, że nie zostaliśmy ostatnio nowinkami z Justice League zaskoczeni, bowiem Zack Snyder znów rozpalił internetowe dyskusje, wrzucając na Twittera pewną fotografię. Ta przedstawia Jokera, tego samego, którego widzieliśmy w Legionie samobójców Davida Ayera. Antybohater wystąpi w rozszerzonej wersji Ligi Sprawiedliwości i znów wcieli się w niego Jared Leto.

Co prawda zdjęcie jest dość niewyraźne, ale i tak łatwo na nim zauważyć, że doszło do pewnych zmian w designie postaci. Ma ona z pewnością dłuższe włosy i będzie jej o wiele bliżej do Jokera wykreowanego przez Joaquina Phoenixa niż do tego nieco kolorowego, gangsterskiego z Suicide Squad. Czy to zmiana na plus? To już pozostawimy Waszej ocenie.

Nowe Justice League obejrzymy 18 marca 2021 roku na HBO Max.