Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 12:05

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Zobacz pierwszy gameplay i porównanie graficzne Life is Strange Remastered Collection

Do sieci trafił pierwszy oficjalny gameplay z Life is Strange Remastered Collection. Oprócz tego zaprezentowano porównanie graficzne z oryginałami.

W SKRÓCIE:
  • Life is Strange Remastered Collection otrzymało oficjalny gameplay.
  • Prezentuje on pierwsze pięć minut z odświeżonej wersji „jedynki”.
  • Pokazano także drugie wideo, ukazujące porównanie graficzne z oryginałami na przykładzie scen przerywnikowych.

Nieśmiertelne trio Max, Chloe i Rachel powróci już za sześć dni za sprawą Life is Strange Remastered Collection. Zestaw remasterów zawiera zarówno odświeżoną wersję oryginalnej gry Life is Strange, jak i jej prequela zatytułowanego Life is Strange: Before the Storm. W sieci pojawił się pierwszy oficjalny gameplay z Remastered Collection, ukazujący fragmenty rozgrywki z początkowych pięciu minut odnowionej „jedynki”.

Jednym z wyróżniających się aspektów serii Life is Strange jest jej unikatowa, przyjemna dla oka oprawa graficzna. Dwie pierwsze odsłony nie są pod tym względem wyjątkiem i wciąż – pomimo kilku dobrych lat na karku – zachwycają warstwą wizualną. Czy naprawdę potrzebowały one remasterów, pozostaje kwestią subiektywną.

W Remastered Collection zwiększono rozdzielczość tekstur, wprowadzono nowy system oświetlenia oraz poprawiono wygląd postaci i elementów otoczenia. Przygotowano również zupełnie nowe animacje oraz mimikę twarzy, do czego przysłużyły się sesje motion capture. Całość powstała na Unreal Engine 4 – w przeciwieństwie do oryginału, który działał na trzeciej generacji tego silnika (wydane w 2017 roku Before the Storm zaprojektowano zaś na Unity).

Jest to zatem idealna okazja dla nowych graczy, by nadrobić tę klasykę i dać się porwać zakręconemu uniwersum Life is Strange. Znajome postacie, jedyny w swoim rodzaju klimat oraz nieziemska ścieżka dźwiękowa najpewniej wystarczą, by wielu oddanych fanów serii także z chęcią udało się raz jeszcze do nadmorskiego miasteczka Arcadia Bay.

Jeśli jednak uważasz, że „nic nie zdarza się dwa razy tak samo” i wolisz odpuścić sobie remaster, może zainteresować Cię najnowsza odsłona serii zatytułowana Life is Strange: True Colors, która spotkała się z naprawdę ciepłym odbiorem graczy (na Steamie 88% opinii jest pozytywnych).

Warto również zaznaczyć, że w skład odświeżenia wejdzie dodatkowy epizod zatytułowany Farewell, który pierwotnie był dołączany do LiS: Before the Storm w wersji Deluxe Edition. Life is Strange Remastered Collection zadebiutuje 1 lutego na PC, Xbox Series X/S, PS5, Xbox One, PS4 oraz Google Stadia. Port na konsolę Nintendo Switch powinien ukazać się jeszcze w tym roku.