Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 11:48

Call of Duty: Warzone 2 może zadebiutować w przyszłym roku

Według wiarygodnego źródła trwają już prace nad Call of Duty: Warzone 2. Gra ma ukazać się w przyszłym roku.

W SKRÓCIE:
  1. trzy kolejne odsłony cyklu Call of Duty trafią na konsole PlayStation – stanie się tak mimo przejęcia firmy Activision Blizzard przez koncern Microsoft,
  2. te gry to kontynuacja CoD: Modern Warfare, która ukaże się w tym roku, oraz zaplanowane na 2023 r. CoD: Warzone 2 i nowa produkcja studia Treyarch,
  3. CoD: Warzone 2 ma być nową grą, a nie aktualizacją do „jedynki”,
  4. Warzone 2 i kolejna gra Treyarch powstają wyłącznie z myślą o PC, PS5 i XSX.

W sieci pojawiły się wiarygodne plotki, sugerujące, że firma Activision Blizzard pracuje nad Call of Duty: Warzone 2, czyli kontynuacją produkcji z 2020 roku, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających strzelanek free-to-play.

Pierwsze doniesienia o tym projekcie pojawiły się po publikacji serwisu Bloomberg, wedle którego pomimo przejęcia Activision Blizzard przez koncern Microsoft na konsole PlayStation trafią trzy następne odsłony cyklu Call of Duty. Komentując ten artykuł, sprawdzony leaker Tom Henderson zdradził, że chodzi o tegoroczną kontynuację Call of Duty: Modern Warfare, nad którą pracuje studio Infinity Ward, nową grę zespołu Treyarch oraz CoD: Warzone 2. Dwie ostatnie produkcje mają zadebiutować w 2023 r.

Call of Duty: Warzone 2 może zadebiutować w przyszłym roku - ilustracja #1
Informacje o grze ujawnił Tom Henderson, który dał się poznać jako sprawdzone źródło przecieków na temat serii Call of Duty oraz Battlefield.

Udostępnione przez Hendersona informacje są skromne. Call of Duty: Warzone 2 ma być zupełnie nową grą, a nie aktualizacją do pierwszej części. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5. Projekt ma wykorzystać możliwości, jakie oferuje sprzęt nowej generacji.

Dwie ostatnie główne odsłony cyklu, jak również pierwsze CoD Warzone, wydano także na stare konsole, co mocno ograniczyło możliwości twórców. Według Hendersona również tegoroczna kontynuacja Call of Duty: Modern Warfare trafi na Xboksa One i PlayStation 4. Natomiast przyszłoroczne odsłony serii, w tym nowa gra studia Treyarch, powstają już wyłącznie z myślą o pecetach, XSX i PS5.

Fakt, że trzy następne odsłony cyklu Call of Duty trafią na konsole PlayStation, nie oznacza, że na nich się skończy. Te gry są po prostu zakontraktowane w ramach umów z firmą Sony, których Microsoft zamierza dotrzymać po przejęciu Activision Blizzard. Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość serii po 2023 roku.

  1. Activision Blizzard – strona oficjalna
  2. Call of Duty Warzone – poradnik do gry