Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 14:07

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

Serious Sam: Siberian Mayhem - pierwsze recenzje samodzielnego dodatku

Wczoraj zadebiutował Serious Sam: Siberian Mayhem – samodzielny dodatek do czwartej części serii. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje, która są na ogół pozytywne.

W SKRÓCIE:
  • Wczoraj swoją premierę miał Serious Sam: Siberian Mayhem
  • Do sieci trafiły pierwsze recenzje, które są w większości pozytywne
  • Gra to samodzielne rozszerzenie do Serious Sam 4

Wczoraj na rynku zadebiutował Serious Sam: Siberian Mayhem, czyli pierwszoosobowa strzelanka będąca samodzielnym rozszerzeniem do Serious Sam 4. Rozgrywka nie uległa zmianie i nadal jest to brutalny FPS, w którym eliminujemy hordy nadciągających przeciwników. Tym razem deweloperzy z Croteam we współpracy z Timelock Studio postanowili umiejscowić akcję na Syberii.

W sieci znajdziemy już pierwsze recenzje Siberian Mayhem. Są one w większości pozytywne. Średnia ocen w serwisie OpenCritic to 73/100.

Przykładowe recenzje Serious Sam: Siberian Mayhem

  • GameMAG – 7/10
  • God is a Geek – 7.5/10
  • GameWatcher – 8/10
  • Hardcore Gamer – 4/5
  • The Games Machine 7.8/10
  • GameSpew – 7/10
  • Shacknews – 6/10

Recenzenci podkreślają, że w grze znajdziemy wszystko, za co gracze polubili podstawową wersję Serious Sam 4, jednakże z kilkoma drobnymi różnicami. Poza nową scenerią otrzymaliśmy zestaw niedostępnych wcześniej pukawek i przeciwników. W dalszym ciągu jest to jednak ta sama, bezmyślna rozwałka i rzeź, co można traktować zarówno jako plus, jak i minus produkcji. Więcej tu także biegania i strzelania znanego z poprzednich części serii. Chwalony jest też stanowiący wyzwanie poziom trudności.

Do minusów recenzenci zaliczają działanie gry i przeciętną optymalizację, w efekcie czego liczba klatek potrafi zauważalnie spaść. Gra nie jest też wolna od błędów, czyli mamy powtórkę rozrywki z czasów premiery „czwórki”. Oberwało się także oprawie graficznej – według jednego z recenzentów gra wygląda niczym sprzed 10 lat.

Choć opinie są podzielone, to nowe rozszerzenie na pewno spodoba się fanom serii. W końcu to więcej tego, co Serious Sam robi najlepiej – rozwałki i jeszcze więcej rozwałki. Dodatek nie ma wygórowanej ceny i nie potrzebuje czwartej części do działania, co stanowi dodatkową zachętę, aby wypróbować grę samemu.

Serious Sam: Siberian Mayhem jest dostępne jedynie na PC. Możecie je zakupić m.in. na Steamie i GOG-u za ok. 80 zł.