Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2015, 12:07

Life is Strange – drugi epizod ukaże się 24 marca

W ramach imprezy EGX Rezzed studio Dontnod ujawniło, że drugi epizod ciepło przyjętej przygodówki Life is Strange ukaże się 24 marca. Jest to drobne opóźnienie w stosunku do pierwotnych założeń. Podczas wystąpienia zaprezentowano również 15 minut rozgrywki z nadchodzącego odcinka.

Drugi epizod gry Life is Strange zadebiutuje 24 marca. - Life is Strange – drugi epizod ukaże się 24 marca - wiadomość - 2015-03-15
Drugi epizod gry Life is Strange zadebiutuje 24 marca.

Pierwszy odcinek przygodówki Life is Strange zadebiutował 30 stycznia i został dość ciepło przyjęty przez społeczność oraz recenzentów. Kolejne epizody miały ukazywać się co sześć tygodni, co oznaczałoby, że kontynuacja przygód Max Caulfield ukaże się 13 marca. Tak się jednak nie stało. Według spekulacji opóźnienie mogło wyniknąć z wycieku niedokończonej wersji drugiego epizodu, która zawierała szereg niedokończonych dialogów i błędów graficznych, była jednak w pełni grywalna i zdradzała przebieg dalszej części fabuły. Deweloper, studio Dontnod, poprosił wówczas społeczność o wstrzymanie się z graniem do czasu oficjalnego wydania. Podczas imprezy EGX Rezzed ogłoszono, że drugi epizod Life is Strange ukaże się 24 marca. Odcinek wyjdzie jednocześnie na wszystkie platformy docelowe gry, a więc PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One.

Jednocześnie zaprezentowano 15 minut rozgrywki z nadchodzącego odcinka, jednak osoby, które są zainteresowane samodzielnym ukończeniem tytułu, powinny powstrzymać się z oglądaniem ze względu na liczne spoilery.

Life is Strange to opracowana przez znane z gry Remember Me francuskie studio Dontnod epizodyczna gra przygodowa, wzorowana na produkcjach firmy Telltale Games. Jej bohaterką jest Max Caulfield, która po latach nauki powraca do rodzinnego miasteczka w Oregonie. Dziewczyna szybko zauważa, że jej przyjaciółka – Chloe – bardzo się zmieniła. Ma to związek z tajemniczym zniknięciem pewnej nastolatki. Max dysponuje mocą manipulowania czasem, co pozwala graczom testować różne warianty wydarzeń bez konieczności wielokrotnego przechodzenia danego epizodu.