Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 marca 2015, 13:15

Angry Birds Stella POP! trafiło na iOS i Androida

W App Store i Google Play zadebiutowało Angry Birds Stella POP! , czyli wzorowana na Bust-a-Move gra zręcznościowo logiczna fińskiego studia Rovio.

Studio Rovio kontynuuje ekspansję marki Angry Birds na nowe gatunki. Zespół wypuścił właśnie grę Angry Birds Stella POP!, wzorowaną na klasycznym Bust-a-Move, co czyni z niej konkurencję dla takich współczesnych przebojów kasowych jak Bubble Witch Saga, and Puzzle Bobble.

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i jest dostępna wyłącznie na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Na razie nie wiadomo, czy w przyszłości powstanie wydanie na Windows Phone.

Produkcja w luźny sposób kontynuuje wątki fabularne z zeszłorocznego Angry Birds Stella. Tym razem Złe Prosiaki kradną ptaszycy Stelli magiczną różdżkę wyczarowująca bąbelki i w krótkim czasie doprowadzają do tego, że wszystkie wyspy zostają wręcz zalane bąbelkami.

W praktyce otrzymujemy grę zręcznościowo logiczną, w której kontrolujemy zlokalizowanym na dole ekranu działem wystrzeliwującym różnobarwne bąbelki. Z górny powoli zsuwają się chmary bąbelków i cała zabawa polega na tym, aby za pomocą celnego oka tworzyć ciągi o tych samych kolorów, co powoduje ich pęknięcie i usunięcie z planszy. Zabawę urozmaica możliwość aktywowania różnych mocy specjalnych oraz obecność prosiaków na mapach. Na każdej planszy musimy w określonej ilości ruchów wyeliminować świnie, co wymaga wpierw pozbycia się otaczających je bąbelków.

Pierwsze recenzje są w miarę pozytywne. Chwalone są wciągające mechanizmy zabawy i wyśmienite wykonanie. Niestety, wydaje się, że studio Rovio wciąż nie nauczyło się jak odpowiednio zbalansować system mikropłatności. Jeśli interesuje Was tylko przechodzenie poziomów, to bez wydawania pieniędzy da się to spokojnie zrobić. Natomiast uzyskanie perfekcyjnych trzech gwiazdek jest praktycznie nie do wykonania bez sięgnięcia po kartę kredytową. Co gorsza, często nawet skorzystanie z mikropłatności nie zapewnia sukcesu.