Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2019, 16:21

autor: Vergil

LG: gracze pecetowi są „najszybsi”, a xboksowi – „najlepsi”

Firma LG nawiązała współpracę z Activision i poddała próbie graczy bawiących się na trzech platformach. Pomimo że celem, jaki jej przyświecał, było wyłonienie „najlepszej” grupy, sprawa jest nieco bardziej złożona.

Przed premierą gry Call of Duty: Black Ops 4 firma LG przeprowadziła badanie na graczach we współpracy z Activision. Testy, jakim poddano ponad tysiąc czterysta osób na co dzień bawiących się na pecetach, Xboksach i PlayStation, miały wyłonić najlepszą grupę graczy. Jak donosi serwis Daily Star, okazuje się, że choć to zaszczytne miano przypadło xboksowym graczom, pecetowcy byli od nich wyraźnie szybsi.

Zacznijmy od tego, że sam sprawdzian polegał na jak najszybszym klikaniu w punkty, które podświetlały się na zielono, a po chwili zmieniały barwę na czerwoną. Przy ocenie efektywności graczy brano pod uwagę dokładność, liczbę trafień i pudeł, a także szybkość. Warto zaznaczyć, że wszystkie trzy grupy były poddawane próbie na tym samym kontrolerze, tj. klawiaturze i myszy.

Testy wykazały, że gracze komputerowi mogą pochwalić się średnią „poprawnością reakcji” (ang. „reaction accuracy”) na poziomie 67,7%, z kolei xboksowi – 77,1%. Podobnie mają się sprawy z procentowym udziałem trafień – celność graczy pecetowych wynosi 70%, posiadaczy PlayStation – 74%, z kolei xboksowców – 78%. Z tego względu posiadacze konsol Microsoftu otrzymali najwyższą ocenę swoich poczynań; podczas gdy pecetowcy zdobyli 62,2 punkty, osoby bawiące się na PlayStation – 71,9 punktów, xboksowcy otrzymali ich aż 79,7. Z drugiej strony mamy jednak czas reakcji. W tej kategorii pecetowcy wyraźnie przodują, trafiając w 18% celów podświetlonych na zielono; zostający w tyle xboksowcy mogą się pochwalić 9% takich trafień.

W grach pokroju Call of Duty: Black Ops 4 sukces zapewnia zarówno celność, jak i czas reakcji. - LG: gracze pecetowi są „najszybsi”, a xboksowi – „najlepsi” - wiadomość - 2019-01-15
W grach pokroju Call of Duty: Black Ops 4 sukces zapewnia zarówno celność, jak i czas reakcji.

Oczywiście powyższe rewelacje należy traktować bardziej w ramach ciekawostki aniżeli twardych dowodów na temat tego, kto rządzi i dzieli w naszej branży. Jeśli jednak zastanawiacie się, jaki wynik udałoby Wam się zdobyć w wyżej wspomnianym teście, znajdziecie go pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy LG
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Activision