Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2016, 11:52

autor: Patryk Batko

Left 4 Dead otrzymało nową kampanię od Turtle Rock Studios

Turtle Rock Studios udostępniło nową darmową kampanię do gry Left 4 Dead. Rozgrywka Dam It toczy się w okolicach opuszczonej tamy. Dodatek zawiera również dwie mapy survivalowe.

Studio odpowiedzialne za oryginalne Left 4 Dead, czyli kooperacyjną strzelankę z zombie, właśnie udostępniło nową, nieopublikowaną nigdzie do tej pory kampanię. Gra z 2008 roku otrzymała nieoczekiwaną zawartość i jedyne czego potrzebujecie, by w nią zagrać, to zainstalowana kopia Left 4 Dead i połączenie z internetem. Dodatkowe mapy można pobrać z oficjalnej strony, jeżeli jednak spotkacie się z blokadą dostępu do plików, kampanię możecie ściągnąć również z innych źródeł. Po pobraniu 144 MB paczki należy wypakować plik .vpk i kliknąć na ikonę dwa razy. W razie problemów możecie również skopiować ten plik do folderu z grą Left 4 Dead, do zakładki "addons". Zawartość dostępna jest wyłącznie na platformie PC.

Oryginalne Left 4 Dead zostało wydane 8 lat temu - Left 4 Dead otrzymało nową kampanię od Turtle Rock Studios - wiadomość - 2016-11-07
Oryginalne Left 4 Dead zostało wydane 8 lat temu

Co oferuje Dam It? Jest to kampania, która była tworzona jeszcze 2008 roku, jednak nie trafiła do ostatecznej wersji gry. Rozpoczynamy na małym, opuszczonym lotnisku. Bohaterowie przeżyli ostre lądowanie samolotu C-130 i muszą ponownie znaleźć schronienie. W początkowych etapach należy uważać na hordy zombie przywołane przez alarm przeciwpożarowy, następnie gra przenosi akcję na cmentarz i chwiejący się most. Kolejna sekcja to obóz kempingowy oraz spalony las. W końcu docieramy do tytułowej tamy, gdzie czeka nas minifinał. Twórcy zalecają rozdzielenie się, a to jak pokonać ostatnią hordę pozostawiamy już Wam. Jeżeli jednak chcecie zobaczyć pełny opis kampanii, deweloper udostępnił mapę obrazującą kolejne etapy. Dodatek składa się z trzech poziomów i jego zadaniem ma być połączenie dwóch innych znanych kampanii - Dead Air oraz Blood Harvest. Dodatkowo w paczce znajdziemy dwie nowe mapy do trybu survival.

Dam It oficjalnie jest nadal w fazie bety i nie powinniśmy oczekiwać, że zostanie ona kiedykolwiek ukończona. Natkniecie się na błędy, brakujące tekstury, zamienniki docelowych obiektów i niedziałające elementy. Kampanię jednak można ukończyć samotnie, jak i ze znajomymi. Jeżeli pojawią się poprawki, będą one pochodziły wyłącznie od fanów, deweloper nie zakłada dalszych usprawnień. Informację o dodatku udostępnił współzałożyciel Turtle Rock Studios na oficjalnym forum gry.

O Turtle Rock Studios usłyszeć mogliście kilka dni temu w związku z informacją o zaprzestaniu prac nad grą Evolve. W 2008 roku przygotowali oni Left 4 Dead na zlecenie firmy Valve i od tego czasu sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy. Czy ma to jakiś związek z plotkami o trzeciej części gry? Pozostaje mieć nadzieję na potwierdzenie prac nad tytułem, o którym fani spekulują już od kilku lat. Do tego czasu, powodzenia w walce o Tamę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.