Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2015, 10:55

autor: Góral

League of Legends - toksyczni gracze nie otrzymają nagród na zakończenie sezonu

Firma Riot Games zamierza ukarać brakiem nagród na zakończenie sezonu toksycznych graczy, którzy otrzymali bany na 7 lub 14 dni za obrażanie innych osób. Na fanty nie mają też co liczyć zawodnicy nagminnie uciekający z meczy i ci z ograniczeniami chatu oraz rozgrywek rankingowych.

W serwisie Ask.fm Jeffrey Lin, główny projektant systemów społecznościowych w Riot Games, zdradził, że osoby, które zostały ukarane za nieodpowiednie zachowanie podczas zabawy w League of Legends nie otrzymają żadnych nagród na zakończenie sezonu. Podobna akcja miała miejsce na zakończenie poprzedniego sezonu, ale tym razem wprowadzono pewne zmiany. Pracownik dewelopera wyjawił np., że jeżeli otrzymałeś kary związane z chatem i meczami rankingowymi, ale w międzyczasie się poprawiłeś i na koniec sezonu nie będziesz mieć żadnych ograniczeń, to załapiesz się na nagrody. Podobna sytuacja będzie mieć miejsce w przypadku osób uciekających z meczy, którzy zostali przeniesieni do kolejek o niższym priorytecie. Jeżeli takie sytuacje nie powtarzały się nagminnie, czyli możliwe, że były wynikiem problemów z komputerem lub dostawcą Internetu, to tego typu gracze mają szansę na nagrody.

League of Legends - toksyczni gracze nie otrzymają nagród na zakończenie sezonu - ilustracja #1
Brak nagród na zakończenie sezonu w League of Legends:
  • Gracze, którzy otrzymali bany za obrażanie innych osób nie otrzymają nagród
  • Osoby, które nagminnie uciekały z meczy również nie mają co liczyć na fanty
  • Nagród nie dostaną także gracze z ograniczeniami chatu i rozgrywek rankingowych na zakończenie sezonu

Na żadną pobłażliwość nie mogą natomiast liczyć toksyczni zawodnicy, którzy w trakcie sezonu otrzymali bany na 7 lub 14 dni za obrażanie innych graczy. Według Lina firma nie toleruje objawów seksizmu, homofobii, rasizmu itd., więc w tym przypadku nie będzie żadnych odstępstw, nie licząc tego, że jeżeli wykażą poprawę, to w przyszłym sezonie będą mieli szansę na nagrody. Krótko pisząc, studio Riot Games w dalszym ciągu robi co może, by uczynić League of Legends przyjaźniejszą produkcją.

Przypominam także, że ostatnio deweloper wypuścił mini grę Blitzcrank's Poro Roundup. Jest to produkcja, w której wcielamy się Blitzcranka łapiącego wesołe zwierzaki. Dwuwymiarowy tytuł dostępny jest za darmo w przeglądarkach oraz na urządzeniach mobilnych (iOS i Android).

League of Legends - toksyczni gracze nie otrzymają nagród na zakończenie sezonu - ilustracja #2

League of Legends to słynna produkcja free-to-play od studia Riot Games, zatrudniającego m.in. byłych pracowników firmy Blizzard Entertainment. Wydany w 2009 roku tytuł należy do gatunku MOBA i jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier dostępnych na komputerach PC. Projekt święci też wielkie triumfy w e-sporcie. Finały League of Legends World Championship w 2014 roku obejrzało ponad 27 milionów unikalnych widzów.