Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2014, 14:35

autor: Entelarmer

Finały League of Legends World Championship obejrzało 27 milionów widzów

Firma Riot Games opublikowała statystyki dotyczące tegorocznych finałów Mistrzostw Świata w League of Legends, z których wynika, że zdołały one przyciągnąć 27 milionów widzów. Choć to wynik słabszy niż rok temu, to twórcy nadal mają powody do dumy.

League of Legends to obecnie najważniejszy tytuł e-sportowy. - Finały League of Legends World Championship obejrzało 27 milionów widzów - wiadomość - 2014-12-03
League of Legends to obecnie najważniejszy tytuł e-sportowy.

Czwarte finały Mistrzostw Świata w League of Legends to jedno z najważniejszych wydarzeń e-sportowych w tym roku (pula nagród powyżej dwóch milionów dolarów), można więc było się spodziewać, że przyciągną ogromne rzesze widzów (czy to na streamy, czy też na sam stadion w Seulu). I rzeczywiście, z opublikowanych przez firmę Riot Games statystyk wynika, że rozgrywki finałowe obejrzało ponad 27 milionów unikalnych widzów, co jednak jest rezultatem znacznie słabszym niż rok temu, kiedy to zmagania śledziło 32 miliony osób.

Mimo wszystko jest to bardzo dobry wynik, tym bardziej, że pozostałe statystyki prezentują się lepiej niż rok temu: aż 11,2 miliona widzów śledziło finałowe starcie pomiędzy koreańską drużyną Samsung White a chińskim zespołem Star Horn Royal Club w tym samym momencie (8,2 miliona w 2013), a średni czas oglądania rozgrywek finałowych bez przerwy wyniósł 67 minut (w poprzednim roku średnio 42 minuty). Samo Riot Games jest jak najbardziej zadowolone z tych wyników i podziękowało fanom za ich nieustające wsparcie. Jednocześnie firma zapowiedziała opublikowanie w nadchodzących tygodniach informacji na temat planów rozwoju LoL-a w 2015 roku.

League of Legends to najpopularniejsza gra z gatunku MOBA. Wydana w 2009 roku produkcja opiera się na systemie mikropłatności i szybko stała się najważniejszą dyscypliną e-sportową, deklasując tytuły z serii StarCraft czy Counter Strike. Niedawno gra doczekała się ogromnej aktualizacji, która wprowadza znaczne zmiany, zarówno estetyczne, jak i modyfikujące samą rozgrywkę.