Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2015, 18:00

autor: Sarge

League of Legends - stabilne, dedykowane sieci w planach Riot Games

Firma Riot Games we współpracy z europejskimi dostawcami internetu chce przygotować stabilne, dedykowane sieci dla fanów gry League of Legends. To pozwoliłoby wyeliminować problem lagów występujących w trakcie rozgrywki.

Współpraca z europejskimi dostawcami Internetu mogłaby przynieść bardziej stabilną rozgrywkę - League of Legends - dedykowane sieci tworzone z dostawcami Internetu - wiadomość - 2015-01-24
Współpraca z europejskimi dostawcami Internetu mogłaby przynieść bardziej stabilną rozgrywkę

Firma Riot Games (twórcy League of Legends) pracuje z europejskimi dostawcami Internetu nad stworzeniem dedykowanej sieci dla fanów niezwykle popularnego LoL-a. Wcześniej ogłaszano podobne plany w kontekście Ameryki Północnej. Wszystko po to, aby wyeliminować problem lagów w rozgrywkach sieciowych League of Legends, a tym samym dostarczyć zainteresowanym graczom nienaganną płynność rozgrywki. Autorska, dedykowana sieć bardzo pozytywnie wpłynęłaby na stabilność i szybkość internetowego połączenia. Według informacji serwisu Polygon, firma Riot Games ma bezpośredni kontakt z ponad 500 dostawcami Internetu w Europie. Być może do takiej współpracy dojdzie również na terenie Polski. Obecnie jest jednak za wcześnie, by spekulować na ten temat. Dokładna data uruchomienia dedykowanych sieci w Europie nie jest znana, ale przedstawiciele Riot Games obiecują zrobić to „tak szybko, jak to możliwe”.

League of Legends to stale rozwijana, darmowa gra sieciowa typu MOBA (Massive Online Battle Arena), która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród pecetowych graczy. To także jedna z najbardziej znanych produkcji e-sportowych. Twórcy cały czas wspierają swoje dzieło, regularnie wypuszczając kolejne aktualizacje i wprowadzając mniej lub bardziej znaczące nowości.