Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2015, 15:00

autor: Góral

League of Legends - rozpoczęto testy "systemu resocjalizacji graczy”

Studio Riot Games, odpowiedzialne za słynną grę MOBA League of Legends, rozpoczęło testy "systemu resocjalizacji graczy”, którego celem jest zniwelowanie negatywnych zachowań, w tym przede wszystkim powszechnych wyzwisk.

Studio Riot Games walczy z niekulturalnymi graczami. - League of Legends - rozpoczęto testy "systemu resocjalizacji graczy” - wiadomość - 2015-05-26
Studio Riot Games walczy z niekulturalnymi graczami.

Ostatnio na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać artykuł, w którym wymieniliśmy kilka najbardziej irytujących rzeczy, na jakie narażeni są miłośnicy gatunku MOBA. W ankiecie przeprowadzonej przy okazji tego tekstu stwierdziliście, że najbardziej denerwują Was nieustanne wyzwiska. Studio Riot Games zdaje sobie sprawę z tego problemu i zamierza coś z nim zrobić. Poinformowano bowiem, że rozpoczęto testy nowego „systemu resocjalizacji graczy” League of Legends, skupiającego się na nękaniu słownym. Zasady działania są w miarę proste: gracze zgłaszać mają nieodpowiednie zachowania, następnie sprawa jest dokładniej badana i jeżeli faktycznie coś jest na rzeczy, to:

„system wysyła e-mailem kartę resocjalizacyjną z dziennikiem czatu gracza, którego dotyczy zgłoszenie (wymazujemy imiona innych graczy i ich dzienniki) oraz informację o karze”.

Jakie zachowania są brane pod uwagę? W opublikowanym artykule wymieniono chociażby homofobię, rasizm, seksizm i grożenie śmiercią. Natomiast karą (przyznawaną w około 15 minut po zakończeniu spotkania) za tego typu nadużycia są bany, trwające od dwóch tygodni do nawet całkowitego wykluczenia z gry.

Zdradzono, że pierwsze kilka tysięcy zgłoszeń zostanie sprawdzonych ręcznie i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowy system zostanie wdrożony we wszystkich regionach. Ponadto docelowo ma on służyć nie tylko do przyznawania banów, ale także do nagradzania kulturalnych zawodników. Pomysł z pewnością jest dobry i zasługuje na uznanie, ale zobaczymy, co z niego wyjdzie w praniu.