Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 13:55

autor: Orbech

League of Legends – poznajcie Brauma, nowego czempiona wsparcia

Studio Riot Games udostępniło mnóstwo szczegółów na temat nowego czempiona w grze League of Legends. Jest nim heros o imieniu Braum, wojownik z mroźnego Freljordu. To potężny bohater wspierający, posiadający wyjątkowe i unikalne umiejętności. Co prawda, Braum nie zada przeciwnikom zbyt wielkich obrażeń, ale jest w stanie chronić sojuszników przed ich atakami.

Tak prezentuje się Braum, nowy bohater wspierający w League of Legends. - League of Legends – poznajcie Brauma, nowego czempiona wsparcia - wiadomość - 2014-04-23
Tak prezentuje się Braum, nowy bohater wspierający w League of Legends.

Podczas tegorocznych targów PAX pokazano uroczy zwiastun, który zapowiadał nadejście nowego bohatera, Brauma, do gry League of Legends. Teraz studio Riot Games ujawniło więcej informacji o wspomnianym herosie i opublikowało sporo szczegółów na jego temat. Braum, zwany Sercem Freljordu, to nowy czempion w grze. Jest wojownikiem z mroźnego Freljordu, który do walki używa ogromnej tarczy. Braum to potężny wspierający obrońca („tank support”), posiadający wyjątkowe umiejętności. Nie został on stworzony do zadawania przeciwnikom zbyt wielkich obrażeń, lecz aby dosłownie dostawać łomot za swoją drużynę. Braum ma ściągać na siebie uwagę oponentów, dzięki czemu wymaga zupełnie nowego sposobu grania. Jego głównym zadaniem jest chronienie sojuszników przed atakami przeciwników. Nie można zapomnieć też o jego charakterystycznych wąsach, przez które można polubić tę postać od pierwszego spojrzenia. Oto jak sami twórcy opisują nowego czempiona na oficjalnej stronie:

Podobnie jak w przypadku wszystkich bohaterów zaprojektowaliśmy Brauma, aby zapełniał konkretną niszę wśród postaci League of Legends. Dokładniej mówiąc, jest on pierwszym prawdziwym wspierającym obrońcą, którego stworzyliśmy.

Wojownik z Freljordu dobrze współpracuje ze Strzelcami. Może wytworzyć mur między drużynami, ratując przy tym swoich towarzyszy. Jego najważniejszą umiejętnością jest Niezłomność, która pozwala na stworzenie wielkiej tarczy, posiadającej możliwość zablokowania ataków wrogów, włącznie ze specjalnymi. Dokładniejszy opis bohatera i jego umiejętności możecie znaleźć na oficjalnej stronie gry.

Braum zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ jest pierwszym czempionem wspierającym, tak nastawionym na obronę. Do tej pory postacie wspierające opierały się głównie na atakowaniu lub leczeniu i pomaganiu sojusznikom. Ciekawie będzie zobaczyć w grze czempiona tak bardzo nastawionego na obronę i przyjmującego na siebie najsilniejsze wrogie ataki. Na razie Braum dostępny jest tylko na serwerach testowych i nie wiemy, kiedy trafi do gry. Poniżej możecie obejrzeć krótki filmik, na którym zaprezentowano umiejętności nowego czempiona.

Jak wam się podoba ta postać? Zagracie wojownikiem z Freljordu, gdy tylko będziecie mieli okazję?