Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 maja 2015, 13:50

autor: Adrian Werner

Kung Fury: Street Rage - retro bijatyka trafiła do sprzedaży

Do sprzedaży trafiła gra Kung Fury: Street Rage, czyli komediowa bijatyka oparta na motywach niezależnego filmu Kung Fury.

Do sprzedaży w serwisie Steam trafiła gra Kung Fury: Street Rage, czyli bijatyka z grafiką wzorowaną na starych automatowych przebojach tego gatunku. Produkcja wyszła spod ręki studia Hello There i można ją kupić za 1,99 euro, czyli w przeliczeniu około 8 złotych. Dostępne są także wersje mobilne na systemy iOS i Android, które można pobrać za darmo. W ich przypadku jednorazowa mikropłatność w wysokości 1,99 euro usuwa reklamy.

Projekt oparty jest na motywach krótkometrażowego filmu Kung Fury, który za darmo można pobrać poprzez Steam lub obejrzeć na Youtube. Stanowi on zabawny pastisz kina science-fiction i akcji z lat 80-tych ubiegłego wieku, prezentując karykaturę popularnych w tamtej dekadzie wizji przyszłości. Tytułowy bohater to policjant, który po porażeniu piorunem i ugryzieniu przez kobrę stał się mistrzem tajemnego stylu kung-fu, a jego ciało uległo mutacjom, umożliwiającym mu dokonywanie nadludzkich wyczynów.

Gra zachowuje retro klimat filmowego pierwowzoru oraz absurdalność jego fabuły. Naszym zadaniem jest powstrzymanie armii nazistów dowodzonej przez Kung Fuhrera, czyli Hitlera, którego celem jest oczywiście przejęcie kontroli nad światem.

Kung Fury: Street Rage jest bijatyką z mocno uproszczonym systemem sterowania, przypominającym rozwiązania z One Finger Death Punch. Całą akcję kontrolujemy jedynie za pomocą dwóch przycisków, które nakazują postaci wyprowadzenie ataków w lewą lub prawą stronę ekranu. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że rozgrywka jest łatwa. Pierwszych kilka etapów stanowi rozgrzewkę, ale potem tempo akcji drastycznie rośnie, a wrogowie zaczynają wręcz wylewać się z obu brzegów ekranu.

Z prostymi mechanizmami rozgrywki współgra atrakcyjna grafika, także utrzymana w klimacie retro. Oprawa wizualna wykonana jest w 2D i przypomina bijatyki, które można było znaleźć na 16-bitowych automatach.

  1. Kung Fury: Street Rage w Steam
  2. Kung Fury: Street Rage w App Store
  3. Kung Fury: Street Rage w Google Play