Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PSVANDiOS
Okładka Kung Fury: Street Rage (PC)
OkładkaKung Fury: Street Rage (PC)

Kung Fury: Street Rage

Wirtualna adaptacja zwariowanej parodii kina akcji z lat 80-tych XX wieku, sfinansowana dzięki kampanii na Kickstarterze. Kung Fury: Street Rage zostało zrealizowane w formie chodzonej bijatyki, wzorowanej na automatowych klasykach gatunku.

Akcji | filmy | 2D | beat 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kung Fury: Street Rage Premiera

28maj2015

PC AND iOS

11sie2015

PS4

25maj2017

PSV

Gry podobne do Kung Fury: Street Rage

WWE Raw

Foul Play

Will Fight for Food

Kung Fury: Street Rage to zrealizowana w stylu retro chodzona bijatyka, wzorowana na automatowych klasykach gatunku. Gra oparta jest na motywach krótkometrażowego filmu Kung Fury, będącego pastiszem kina akcji z lat 80. XX wieku. Za powstanie tytułu odpowiada zaś szwedzkie studio Hello There, doświadczone głównie na gruncie prostych gier reklamowych (tzw. advergames).

Gra zachowuje klimat filmowego pierwowzoru oraz absurdalność jego fabuły. Główną postacią Street Rage jest policjant, który po ugryzieniu przez kobrę i porażeniu piorunem stał się mistrzem kung-fu, a jego ciało uległo mutacjom, umożliwiającym dokonywanie iście nadludzkich wyczynów. Zadaniem naszego bohatera jest stawienie czoła złoczyńcy, znanemu jako Kung Führer oraz jego armii nazistów, których celem jest oczywiście przejęcie władzy nad światem.

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną przedstawicielką gatunku bijatyk, w której zastosowano mocno uproszczony model walki (podobny do tego z One Finger Death Punch). Całą akcję kontrolujemy wyłącznie za pomocą dwóch przycisków, które odpowiadają za wyprowadzanie ataków w lewą bądź prawą stronę ekranu. Nie oznacza to jednak, że do osiągnięcia sukcesu wystarczy bezmyślne stukanie w klawiaturę. O ile kilka pierwszych lokacji gry stanowi formę typowej rozgrzewki, poziom trudności rozgrywki rośnie dość szybko, a w kolejnych etapach przeciwnicy dosłownie wylewają się z każdej strony ekranu.

W Kung Fury z prostymi mechanizmami rozgrywki doskonale współgra utrzymana w oldskulowym stylu, dwuwymiarowa oprawa graficzna, przypominająca klasyki z salonowych automatów i komputerów 16-bitowych. Całość oglądamy dodatkowo w dosyć nietypowej formie, na ekranie przypominającym zdezelowany monitor lub szybę podniszczonego automatu do gier.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kung Fury: Street Rage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kung Fury: Street Rage Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
AND
iOS
PS4
PSV