Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2020, 17:40

Kultowa scena z Mafii z drobnymi zmianami w remake’u

Jedna z kultowych scen z pierwszej odsłony Mafii znalazła się również w nadchodzącym remake'u. Wprowadzono jednak drobne zmiany, dzięki którym losy bohaterów zostały ze sobą sprawnie połączone.

Kultowa scena z Mafii z drobnymi zmianami w remake’u - ilustracja #1
Odświeżona wersja Mafii zadebiutuje już jutro.

Już jutro zadebiutuje Mafia: Edycja Ostateczna, czyli remake kultowej produkcji z 2002 roku, w której wcielaliśmy się w gangstera Tommy’ego Angelo i jako żółtodziób wkraczaliśmy w świat mafii. Po 18 latach gracze po raz kolejny trafią do fikcyjnego miasta Lost Heaven, aby jeszcze raz przeżyć losy Tommy’ego, tym razem jednak w znacznie ulepszonej oprawie graficznej. Otrzymamy także rozbudowane historie niektórych bohaterów oraz nowe dialogi i cutscenki. Dzisiaj natomiast, z racji tego, że mamy już dostęp do produkcji, chcielibyśmy przedstawić Wam nieco bliżej jedną z najmocniejszych scen całego cyklu, która doczekała się drobnych zmian w remake’u.

W dalszej części tej wiadomości znajdziecie spoilery z fragmentów historii przedstawionych w pierwszej oraz drugiej odsłonie Mafii.

W epilogu oryginalnej Mafii główny bohater, czyli Tommy Angelo, ginie na podwórku przed domem, gdzie ukrywał się po dogadaniu się z policją i wsypaniu rodziny Salierich. Tożsamość jego oprawców nie została wtedy ujawniona, ale dowiedzieliśmy się, że byli bezpośrednio powiązani z Salierim. Natomiast w drugiej odsłonie serii zabójstwo Tommy’ego zostało wplecione w jedną z misji i tym samym dowiedzieliśmy się, że pozbyli się go Vito oraz Joe, czyli główni bohaterowie Mafii II.

Odświeżona wersja Mafii wiernie trzyma się zakończenia historii Tommy’ego, ale tym razem jego zabójcy zostają nam bezpośrednio przedstawieni. Zmieniono także rok tego nieszczęśliwego wydarzenia (z 1957 na 1951), aby pasował do tego, co zostało przedstawione w drugiej części. Oprócz tego scena została odtworzona niemal identycznie. Możecie ją obejrzeć w całości na filmiku poniżej.

Przypomnijmy, że remake Mafii ukaże się jutro (tj. 25 września) na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nieco ponad tydzień temu twórcy podzielili się z graczami wymaganiami sprzętowymi produkcji na pecetach. Znajdziecie je pod tym adresem. Na łamach naszego serwisu możecie już przeczytać recenzję tego tytułu: