Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lutego 2019, 13:02

autor: Frozen

Król Lew – nowy zwiastun i plakat filmu

Wykonany w technice CGI remake kultowej animacji Disneya doczekał się nowego oficjalnego plakatu oraz telewizyjnego spotu. Film zadebiutuje w polskich kinach jeszcze w tym roku.

Na Lwią Ziemię powrócimy latem. - Król Lew – nowy zwiastun i plakat filmu - wiadomość - 2019-02-26
Na Lwią Ziemię powrócimy latem.

Podczas 91. gali wręczania Oscarów zadebiutował nowy zwiastun remake'u Króla Lwa. Większość znajdujących się w nim scen mogliśmy już zobaczyć w poprzednim trailerze, który pojawił się w internecie w listopadzie ubiegłego roku, jednak uważny widz dopatrzy się też nowych fragmentów (jak np. ujęcie kichającego Simby). Oba zwiastuny skupiają się na początkowych scenach dzieła, przedstawiających chrzest nowo narodzonego lwiątka. W tle zaś możemy usłyszeć znaną z oryginału piosenkę Circle Of Life (w polskiej wersji znaną pod tytułem Krąg życia).

Zupełnie nowy jest za to oficjalny plakat produkcji, na którym widzimy młodego Simbę wysłuchującego mądrości życiowych od swojego ojca Mufasy na tle wschodzącego słońca.

Disney przywraca swoim klasycznym filmom animowanym drugą młodość poprzez produkowanie ich aktorskich wersji. Księga Dżungli, Piękna i Bestia, Aladyn i Dumbo to tylko kilka przykładów trwającego od kilku lat trendu. W przypadku Króla Lwa nie było to możliwe, gdyż w oryginalnym filmie animowanym nie wystąpił ani jeden człowiek. Z tego powodu, zamiast wersji aktorskiej, dostaniemy wersję z wygenerowanymi komputerowo, realistycznie wyglądającymi zwierzętami.

Reżyserem filmu jest Jon Favreau, który już wcześniej współpracował z Disneyem przy produkcji aktorskiego remake'u Księgi Dżungli. W rolę dorosłego Simby w angielskiej wersji wcieli się Donald Glover, a dorosłą Nalę zagra piosenkarka Beyoncé. Film otrzyma polski dubbing, jednak wciąż nie ujawniono jego obsady. Na podstawie polskiej wersji pierwszego zwiastuna możemy wnioskować, że w rolę Mufasy, tak samo jak w filmie animowanym z 1994 roku, wcieli się Wiktor Zborowski. Polską premierę filmu zaplanowano na 19 lipca 2019 roku.