Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 13:08

ArenaNet - studio odpowiedzialne za Guild Wars czekają zwolnienia

Twórców gier Guild Wars oraz Guild Wars 2, studio ArenaNet, czekają zwolnienia. Jak na razie nie wiadomo, na jaką skalę, ale źródła serwisu Kotaku twierdzą, że cięcia kosztów dotkną znaczącą część firmy. Czy ucierpią na tym konkretne projekty?

Guild Wars wyszło obronną ręką z walki ze zwolnieniami. - ArenaNet - studio odpowiedzialne za Guild Wars czekają zwolnienia - wiadomość - 2019-02-26
Guild Wars wyszło obronną ręką z walki ze zwolnieniami.

Studio ArenaNet, odpowiedzialne za gry Guild Wars oraz Guild Wars 2, czekają masowe zwolnienia. Tak donosi serwis Kotaku, który posiłkuje się informacjami od jednego z pracowników firmy. Jak dotąd nie poznaliśmy konkretnej liczby osób, ale według źródła, cięcia mają dotyczyć znaczącej części zespołu. Do tej pory w ArenaNet pracowało ponad 400 osób. Konieczność uszczuplenia kadr wynika z polityki prowadzonej przez NCSoft, czyli koreańskiego właściciela studia. Postawę wydawcy tłumaczy szefowa zachodniego oddziału NCSoft, Songyee Yoon:

Restrukturyzacja, cięcia kosztów oraz reorganizacja strategii mają zapewnić naszej firmie pewny byt oraz stworzyć fundament pozwalający nam rosnąć i rozwijać się.

Nie wiadomo także, w jaki sposób zwolnienia odbiją się na projektach, nad którymi pracuje lub pracowało studio. Jedyną informacją, która może nieco uspokoić fanów gier MMO ze stajni ArenaNet, jest zapewnienie, że cięcia kosztów nie będą dotyczyć zespołów wspierających Guild Wars oraz Guild Wars 2 - tak wynika z komunikatu studia, dostarczonego serwisowi GeekWire.

Wiadomość o zwolnieniach już zebrała swoje żniwo. Ze studia zdecydował się odejść główny projektant narracji, Aaron Linde. W poście na Twitterze napisał, że przez ostatni weekend zastanawiał się, co zrobić, i ostatecznie postanowił opuścić ArenaNet. Przyznał, że uwielbia swoich kolegów i będzie za nimi tęsknił.

To kolejny przypadek cięć kosztów w branży wirtualnej rozrywki, którego jesteśmy świadkami na przestrzeni ostatnich tygodni. Przypomnijmy, że jakiś czas temu Activision Blizzard zwolniło około 800 osób. W zeszłym tygodniu ogłoszono natomiast, że australijskie studio FireMonkeys, będące częścią Electronic Arts, również zostało uszczuplone o około 50 osób.

  1. Oficjalna strona internetowa ArenaNet
  2. Poradnik do gry Guild Wars 2