Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 kwietnia 2016, 10:31

High-Rise, Księga dżungli - weekendowe premiery filmowe

W połowie kwietnia do kin wchodzi 7 premierowych filmów, z których polecam Wam dwa. Na pierwszy ogień idzie High-Rise z Tomem Hiddlestonem, a później atakuje nowa, bardzo dobrze oceniana, Księga dżungli.

High-Rise

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Film High-Rise to prawdziwa gratka dla fanów i fanek coraz śmielej poczynającego sobie w światowym kinie Toma Hiddlestona. Film w reżyserii Bena Whitleya (zrobił niepokojący Kill List i śmieszno-strasznych Turystów) to ekranizacja książki J. G. Ballarda, która w lekkiej otoczce s-f prezentuje wnikliwą społeczną obserwację. Wielki wieżowiec, mnóstwo pięter, różne społeczne klasy, zachowania, sytuacje, a wśród nich nowy mieszkaniec, doktor Robert Laing. Musi się odnaleźć w nowej sytuacji przygotować na to, co ma nadejść. Zwiastuny wyraźnie sugerują, że to „coś” nie będzie wcale spacerkiem ani podwieczorkiem, a czymś znacznie bardziej krwawym i brutalnym. Mam wielką nadzieję na porządną i mądrą rozrywkę.

  1. Reżyseria: Ben Wheatley
  2. Grają: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller

Księga dżungli

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Jon Favreau, sympatyczny kucharz z Szefa, bogaty chłopak Moniki z Przyjaciół czy wreszcie ochroniarz Tony'ego Starka, jest także wziętym reżyserem i jego najnowsze dzieło – ekranizacja Księgi dżungli, w końcu trafia na ekrany kin. Ostatnią dużą, kinową produkcją o Mowglim i jego zwierzęcych kompanach była animacja Disneya 1967 roku, która jest uważana za absolutną klasykę. Możecie się zatem nieco zdziwić (bo zwiastuny moim zdaniem wcale tego nie sugerują), że krytycy na Zachodzie są tą nową wersją absolutnie zachwyceni. Mamy tu do czynienia – podobno – z jedną z najlepiej adaptacji ostatnich lat. Opowieść jest piękna, wciągająca i wyznaczająca nowe standardy w kategorii CGI. Czy rzeczywiście film jest aż tak dobry?

  1. Reżyseria: Jon Favreau
  2. Tytuł oryginalny: The Jungle Book
  3. Grają: Neel Sethi, Ritesh Rajan, komputerowe zwierzaki mówiące głosami znanych ludzi

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Piąta fala (Chloe Moretz w nieszczególnie dobrze przyjętej ekranizacji kolejnej powieści s-f wycelowanej w młodego czytelnika),
  2. Wyznania nastolatki (uznany i nagradzany dramat o nastolatce, Krota nawiązuje romans z obecnym partnerem swojej matki),
  3. Po tamtej stronie drzwi (horror o tym, że drzwi między światami zawsze powinny być zamknięte, nawet jeśli chce się „tylko” porozmawiać ze zmarłym synem),
  4. Epokowy projekt (film przedstawiający losy Kuby z perspektywy trzypokoleniowej rodziny),
  5. Przybij piątkę (piłkarski komediodramat rodem z Argentyny).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.