Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2017, 10:44

Piękna i Bestia, Personal Shopper - weekendowe premiery filmowe

Drugą połowę marca kinowe repertuary otwierają potencjalnym przebojem w postaci nowej wersji Pięknej i Bestii. Ale jeśli musicale Wam nie leżą, może zainteresuje Was Personal Shopper z Kristen Stewart albo Gold z Matthew McConaugheyem?

Piękna i Bestia

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Twórca Chicago i Dreamgirls zna się na musicalach i wszystko wskazuje na to, że jego aktorska wersja słynnej animacji to dzieło udane – z jednej strony świeże i wysmakowane wizualnie, z drugiej oddające cześć oryginałowi. Recenzenci są zadowoleni, więc widzowie chyba też będą. Szczególnie, jeśli po seansie będą nucić właśnie usłyszane piosenki. Obsada Pięknej i Bestii to ciekawa mieszanina – Emma Watson i Dan Stevens w tytułowych rolach na pewno przyciągną widzów obojga płci.

  1. Reżyseria: Bill Condon
  2. Tytuł oryginalny: The Beauty and the Beast
  3. Grają: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Emma Thompson

Personal Shopper

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Dwa elementy powyższego plakatu mogą skusić niezdecydowanych na wizytę w kinie. Podkreślona klasycznym laurem nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes i dosyć niecodziennie brzmiące hasło – historia o duchach i świat mody? Tego jeszcze nie grali. Maureen to stylistka i asystentka pewnej celebrytki, która przyjeżdża do stolicy światowej mody nie tylko po to, by kupować kiecki swojej szefowej, ale by skontaktować się ze zmarłym bratem. Bo Maureen to przede wszystkim medium, a nie dziewczyna od ciuchów. Wszystko brzmi ciekawie, lecz od festiwalowej premiery dzieli krytyków – jednych zachwyca, innych nudzi. A jak będzie z Wami?

  1. Reżyseria: Olivier Assayas
  2. Grają: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Gold (film jednego aktora – brawurowa kreacja Matthew McConaugheya to najlepsza część tego dramatu o poszukiwaniu złota w indonezyjskiej dżungli),
  2. Stado (szwedzki dramat o wrogim nastawieniu mieszkańców wioski wobec dziewczyny zgwałconej przez kolegę z klasy),
  3. Wszystko albo nic (komedia romantyczna o fizycznej stronie miłości z dawno niewidzianym na dużym ekranie Michałem Żebrowskim),
  4. Wściekłość (polski dramat dziejący się niemal w całości podczas wieczornego joggingu w wykonaniu głównego bohatera – ile może się zmienić w ciągu kilkudziesięciu minut?),
  5. Wrota bohaterów (chińsko-francuski film według scenariusza Luca Bessona – magiczna podróż do Chin spowoduje, że młody chłopak będzie musiał wykorzystać swoje umiejętności gracza celem zostania mistrzem kung-fu).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.