Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2019, 10:31

autor: Czarny Wilk

Will Smith jako niebieski dżin w nowym zwiastunie Aladyna

Walt Disney Studios opublikowało nowy trailer aktorskiej wersji Aladyna z Willem Smithem, Meną Massoudem i Naomi Scott w rolach głównych. Możemy na nim zobaczyć finalną wersję spełniającego życzenia dżina.

Kampania marketingowa aktorskiej wersji Aladyna trwa w najlepsze. Po teaserze i garści zdjęć otrzymaliśmy kolejny materiał filmowy prezentujący kilka nowych scen. Możemy na nim zobaczyć m.in. finalną, niebieską wersję kreacji Willa Smitha. Jest to o tyle istotne, że pierwsze zdjęcia, prezentujące jeszcze „niepomalowanego” dżina, wywołały sporo niechęci wśród fanów obawiających się, że był to celowy zabieg producentów i potężny byt będzie prezentował się podobnie również w samym filmie. Wówczas nie pomogły nawet wyjaśnienia producentów, że na zdjęciach widzimy postać celowo udającą człowieka, by wmieszać się w tłum.

Aladyn będzie kolejnym po Kopciuszku, Księdze dżungli, Pięknej i Bestii oraz kilku innych filmach aktorskim remakiem klasycznej animacji Walt Disney Pictures. Fabuła produkcji nie odbiegnie drastycznie od pierwowzoru i ponownie przedstawi losy ubogiego chłopca, który zakochuje się w księżniczce Dżasminie. Bohaterowi w zdobyciu ręki wybranki pomoże dżin zaklęty w magicznej lampie, spełniający trzy życzenia każdego posiadacza artefaktu.

Tak ostatecznie wyglądać będzie dżin. - Will Smith jako niebieski dżin w nowym zwiastunie Aladyna - wiadomość - 2019-02-11
Tak ostatecznie wyglądać będzie dżin.

Za reżyserię aktorskiego Aladyna odpowiada Guy Ritchie, twórca obu Sherlocków Holmesów z Robertem Downey’em Jr. oraz Króla Artura: Legendy miecza. Tytułową rolę zagra Mena Massoud, znany dotąd m.in. z serialu Amazonu Tom Clancy’s Jack Ryan. W dżina wcieli się wspomniany Will Smith, w księżniczkę Dżasminę Naomi Scott (różowa wojowniczka z Power Rangers z 2017 roku), a jako Dżafara zobaczymy Marwana Kenzariego (zagrał Pierre’a Michela w Morderstwie w Orient Expressie z 2017 roku). W Polsce Aladyn zadebiutuje 24 maja 2019 roku.

  1. Oficjalna strona Disneya