Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 grudnia 2018, 14:00

autor: Frozen

Pierwsze zdjęcia z aktorskiej wersji Aladyna

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu Aladyn, opartego na pełnometrażowej animacji wytwórni Walt Disney Pictures z 1992 roku. Reżyserem nowej wersji jest Guy Ritchie, a w rolę Dżina z lampy wciela się Will Smith.

Na zdjęciu widzimy ludzką formę Dżina. Will Smith zapewnia, że przez większość filmu grana przez niego postać będzie cała w kolorze niebieskim. - Pierwsze zdjęcia z aktorskiej wersji Aladyna - wiadomość - 2018-12-20
Na zdjęciu widzimy ludzką formę Dżina. Will Smith zapewnia, że przez większość filmu grana przez niego postać będzie cała w kolorze niebieskim.

Magazyn Entertainment Weekly opublikował pierwsze zdjęcia z filmu Aladyn. Podobnie jak pierwowzór, aktorski remake opowie historię ubogiego chłopca Aladyna (w tej roli Mena Massoud), który zakochuje się w księżniczce Dżasminie (granej przez Naomi Scott). Według panującego w Agrabah prawa, para nie może wziąć ślubu, ponieważ Aladyn nie jest księciem. Tak się jednak szczęśliwie składa, że młodzieniec znajduje magiczną lampę, w której mieszka Dżin (Will Smith). Magiczna istota, w nagrodę za uwolnienie, zobowiązuje się spełnić trzy życzenia Aladyna.

Wraz z pojawieniem się pierwszych zdjęć, na film spadła pierwsza fala krytyki: wielu fanom pierwowzoru nie podoba się, że Dżin nie jest cały niebieski, przez co znacząco odbiega od wizerunku Dżina z produkcji, która ukazała się w 1992 roku. Wcielający się w tę rolę Will Smith poinformował na Instagramie, że fani nie mają powodu do obaw. Na zdjęciach widzimy ludzką formę Dżina, którą przybrał tymczasowo, aby nie wyróżniać się z tłumu. Przez większość filmu bohater będzie cały niebieski, tak jak to miało miejsce w oryginale.

To nie pierwszy i nie ostatni przypadek aktorskiego remake'u klasycznej animacji studia Walt Disney Pictures. Wcześniej podobny los spotkał Kopciuszka, Księgę dżungli, Piękną i Bestię oraz kilka innych filmów. W przyszłości, oprócz Aladyna, zobaczymy m.in. Dumbo, Króla Lwa oraz Mulan.

Pierwsze zdjęcia z aktorskiej wersji Aladyna - ilustracja #7

Pierwsze zdjęcia z aktorskiej wersji Aladyna - ilustracja #8

Pierwsze zdjęcia z aktorskiej wersji Aladyna - ilustracja #9

Film Aladyn wejdzie do polskich kin 24 maja 2019 roku.