Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2019, 10:16

Apex Legends znokautowało Fortnite na Twitchu

Apex Legends opanowało serwis Twitch, zostawiając daleko w tyle Fortnite. Pojawiły się również pierwsze doniesienia o planowanych nowych trybach rozgrywki.

Apex Legends radzi sobie doskonale. - Apex Legends znokautowało Fortnite na Twitchu - wiadomość - 2019-02-12
Apex Legends radzi sobie doskonale.
APEX LEGENDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Respawn Entertainment
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 4 lutego 2019 r.

Apex Legends, czyli strzelanka battle royale osadzona w uniwersum serii Titanfall, stała się jednym z pierwszych prawdziwych przebojów tego roku, przyciągając w trzy dni 10 milionów osób. Najnowszym przykładem powodzenia projektu stała się analiza jego popularności w streamingowym serwisie Twitch.

Od momentu debiutu 4 lutego gra stale zajmuje pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych gier na Twitchu. Ciekawie prezentuje się porównanie z największą potęgą battle royale, czyli Fortnite. W minionym tygodniu widzowie serwisu obejrzeli o 11 mln godzin więcej rozgrywki z Apex Legends niż z przeboju studia Epic Games. Jest to tym większe osiągnięcie, że w tym czasie wyemitowano o 600 tys. więcej godzin materiałów z Fortnite.

Ponadto w zeszłym tygodniu widownia Apex Legends wynosiła średnio 183 tysiące osób jednocześnie. W przypadku Fortnite było to „jedynie” 116 tys. W ciągu tych siedmiu dni rekordem oglądalności dla Apex Legends było niemal 492 tys. widzów jednocześnie, a dla Fortnite – 326 tys.

Trudno powiedzieć, jak długo utrzyma się ten trend, ale na razie Apex Legends wydaje się być pierwszym od dłuższego czasu nowym strzelankowym fenomenem. Gracze oraz widzowie wyraźnie byli spragnieni czegoś nowego i studiu Respawn Entertainment udało się wyśmienicie wykorzystać tę sytuację.

Długoterminowa popularność gry zależeć będzie od tempa jej rozwoju. Fani dokopali się do wskazówek odnośnie dalszych planów autorów. Obecnie gracze bawią się w trzyosobowych zespołach. W plikach Apex Legends znaleziono jednak wzmianki o trybach solo i duo. Wynika z nich, że wkrótce dodane zostaną warianty rozgrywki w duetach oraz według tradycyjnych zasad battle royale, gdzie każdy gracz jest samotnym wilkiem. W obu przypadkach w bitwach brałoby udział 60 osób.

Przypomnijmy, że Apex Legends ukazało się 4 lutego tego roku, równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dziś zapowiedź – dziś premiera. Apex Legends to odważna zagrywka EA
  3. Apex Legends - poradnik do gry
TWOIM ZDANIEM

Kim grasz w Apex Legends?

21,5%
Bloodhound
18,9%
Lifeline
17%
Wraith
13,1%
Bangalore
12,4%
Pathfinder
6,4%
Mirage
5,8%
Gibraltar
4,9%
Caustic
Zobacz inne ankiety