Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 12 października 2018, 14:15

autor: AlexB

Piękne plenery i magiczna lampa na teaserze aktorskiego Aladyna

W sieci pojawił się pierwszy teaser aktorskiej wersji Aladyna, czyli popularnej animacji Disneya z 1992 roku. Premiera filmu w reżyserii Guya Ritchiego zaplanowana jest na maj przyszłego roku.

Disney nie zwalnia z produkowaniem aktorskich wersji swoich kultowych animacji. Na ekranach kin mogliśmy już zobaczyć między innymi przerobioną w ten sposób Piękną i Bestię, Księgę Dżungli czy Kopciuszka, a na horyzoncie majaczy już zaplanowana na maj 2019 roku premiera Aladyna. Wydaje się zatem, że to najwyższy czas, by zaprezentować pierwszy teaser nowej odsłony przygód słynnego arabskiego bohatera. Oto on:

Aktorski Aladyn jest oparty na filmie animowanym z 1992, który z kolei inspirowany był jedną ze słynnych Baśni tysiąca i jednej nocy. Opowie on historię tytułowego ubogiego chłopaka zamieszkującego ulice miasta Agrabah. Zakochuje się on w pięknej księżniczce Dżasminie, lecz niestety, różnice społeczne uniemożliwiają nawiązanie tej dwójce jakiejkolwiek relacji. Jadnak w wyniku machinacji złego wezyra Dżafara wchodzi on w posiadanie magicznego latającego dywanu obdarzonego własną świadomością i lampy, którą zamieszkuje dżin spełniający życzenia.

Tak zaczyna się wielka przygoda. - Piękne plenery i magiczna lampa na teaserze aktorskiego Aladyna - wiadomość - 2018-10-12
Tak zaczyna się wielka przygoda.

Za aktorską wersję Aladyna odpowiada brytyjski reżyser Guy Ritchie, którego miłośnicy komedii kryminalnych powinni znać z takich filmów, jak Przekręt, Porachunki czy Sherlock Holmes z Robertem Downeyem Juniorem w roli tytułowej. Nie jest to zatem zbyt oczywisty wybór do roli twórcy musicalu przeznaczonego również dla młodszych widzów. Z drugiej strony, powinien on nadać tytułowi specyficznego dla jego twórczości stylu, co może zwrócić uwagę części widzów, nawet jeśli nie byli oni wcześniej zainteresowani historią Aladyna.

W postać Aladyna w nadchodzącym filmie wciela się Mena Massoud. W pozostałych rolach ujrzymy między innymi Willa Smitha, Naomi Scott, Navida Negahbana, Navana Kenzariego oraz Billy'ego Magnussena.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.