Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 października 2018, 14:15

Piękne plenery i magiczna lampa na teaserze aktorskiego Aladyna

W sieci pojawił się pierwszy teaser aktorskiej wersji Aladyna, czyli popularnej animacji Disneya z 1992 roku. Premiera filmu w reżyserii Guya Ritchiego zaplanowana jest na maj przyszłego roku.

Disney nie zwalnia z produkowaniem aktorskich wersji swoich kultowych animacji. Na ekranach kin mogliśmy już zobaczyć między innymi przerobioną w ten sposób Piękną i Bestię, Księgę Dżungli czy Kopciuszka, a na horyzoncie majaczy już zaplanowana na maj 2019 roku premiera Aladyna. Wydaje się zatem, że to najwyższy czas, by zaprezentować pierwszy teaser nowej odsłony przygód słynnego arabskiego bohatera. Oto on:

Aktorski Aladyn jest oparty na filmie animowanym z 1992, który z kolei inspirowany był jedną ze słynnych Baśni tysiąca i jednej nocy. Opowie on historię tytułowego ubogiego chłopaka zamieszkującego ulice miasta Agrabah. Zakochuje się on w pięknej księżniczce Dżasminie, lecz niestety, różnice społeczne uniemożliwiają nawiązanie tej dwójce jakiejkolwiek relacji. Jadnak w wyniku machinacji złego wezyra Dżafara wchodzi on w posiadanie magicznego latającego dywanu obdarzonego własną świadomością i lampy, którą zamieszkuje dżin spełniający życzenia.

Tak zaczyna się wielka przygoda. - Piękne plenery i magiczna lampa na teaserze aktorskiego Aladyna - wiadomość - 2018-10-12
Tak zaczyna się wielka przygoda.

Za aktorską wersję Aladyna odpowiada brytyjski reżyser Guy Ritchie, którego miłośnicy komedii kryminalnych powinni znać z takich filmów, jak Przekręt, Porachunki czy Sherlock Holmes z Robertem Downeyem Juniorem w roli tytułowej. Nie jest to zatem zbyt oczywisty wybór do roli twórcy musicalu przeznaczonego również dla młodszych widzów. Z drugiej strony, powinien on nadać tytułowi specyficznego dla jego twórczości stylu, co może zwrócić uwagę części widzów, nawet jeśli nie byli oni wcześniej zainteresowani historią Aladyna.

W postać Aladyna w nadchodzącym filmie wciela się Mena Massoud. W pozostałych rolach ujrzymy między innymi Willa Smitha, Naomi Scott, Navida Negahbana, Navana Kenzariego oraz Billy'ego Magnussena.