Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 kwietnia 2021, 12:05

KOTOR grą wszech czasów reżysera Strażników Galaktyki, film jednak nie wchodzi w grę

Znany z serii Guardians of the Galaxy reżyser James Gunn wyznał, że jego ulubioną grą wszechczasów jest Star Wars: Knights of the Old Republic. Nie ma jednak w planach ekranizacji KOTOR-a.

W SKRÓCIE:
  • Star Wars: KOTOR to ulubiona gra Jamesa Gunna,
  • Nie chce on jednak jej zekranizować,
  • Nie ma również w planach wyreżyserowania jakiegokolwiek filmu w realiach Gwiezdnych wojen.

Wczoraj w mediach społecznościowych niespodziewanie zaczął trendować temat KOTOR. Z tej okazji reżyser James Gunn (znany m.in. ze Strażników Galaktyki oraz nadchodzącego Legionu Samobójców. The Suicide Squad) zdradził, że według niego Star Wars: Knights of the Old Republic to najlepsza gra wszechczasów. Co więcej, to jego ulubiony produkt z całej marki Gwiezdne wojny i podoba mu się bardziej niż jakikolwiek film, serial, komiks, książka, zabawka czy gra osadzona w tym uniwersum.

Taka deklaracja błyskawicznie obudziła w fanach nadzieję, że reżyser ma w planach ekranizację KOTOR-a. Wydawało się to oczywistym pomysłem. Następnym jego projektem będzie bowiem Guardians of the Galaxy Vol. 3, a zarówno Marvel Entertainment, jak i marka Star Wars są własnością koncernu Disney.

Gunn szybko przeciął te spekulacje, dając jasno do zrozumienia, że nie ma planach ekranizacji KOTOR-a. Jak tłumaczy, to, że Star Wars: Knights of the Old Republic jest perfekcyjną grą, nie znaczy wcale, iż musi zostać przeniesiona na srebrny ekran.

Co więcej, James Gunn stwierdził, że nie zamierza także opracować jakiegokolwiek innego filmu w realiach Gwiezdnych wojen. Twórca zapewnił, że nie chce porzucać Marvela na rzecz Star Wars. Ma to sens, gdyż Strażnicy Galaktyki osadzeni są w podobnych klimatach i po trzech obrazach z tej serii reżyser pewnie będzie miał ochotę coś innego.

Fanom KOTOR-a pozostaje więc na razie dalsza gra w MMORPG Star Wars: The Old Republic. Wiele wskazuje jednak na to, że wkrótce otrzymają dobre nowiny. Od pewnego czasu krążą plotki o trzeciej części cyklu. Pojawiają się spekulacje, według których nad projektem pracuje firma Aspyr Media, która do tego projektu zatrudniła wielu weteranów studia BioWare.

  1. Star Wars: Knights of the Old Republic - recenzja gry
  2. Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry