Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2021, 11:53

autor: DM

Nowy poziom grafiki w DCS; to jedna z najładniejszych gier na PC

Dzięki nowej łatce 2.7 podmieniającej chmury, DCS World wygląda równie wspaniale, co Microsoft Flight Simulator. To jedna z najpiękniejszych gier na PC.

Studio Eagle Dynamics opublikowało wczoraj jedną z największych aktualizacji dla swojego symulatora samolotów bojowych DCS World - wersję 2.7. Główną zmianą w łatce jest zupełnie nowy sposób renderowania chmur. To ogromny krok naprzód dla DCS, bo jego historia przypomina trochę losy Call of Duty. Silnik gry jest bowiem od lat tylko modernizowany i wiele jego elementów pamięta jeszcze czasy wydanego przez Ubisoft Lock On: Modern Air Combat z 2003 roku, a grafika w paru miejscach rzeczywiście wygląda jak 20 lat temu. Z nowymi chmurami DCS World prezentuje się równie pięknie, co Microsoft Flight Simulator.

Autorzy zawarli na razie trzydzieści gotowych presetów dla różnych stopni zachmurzenia, bo niestety, nowe chmury nie oferują jeszcze dynamicznych zmian pogody. Ich wygląd ma być udoskonalany, a z czasem dojdą kolejne efekty w postaci burz z piorunami czy nowej mgły. Pomimo tego różnica w oprawie graficznej jest naprawdę ogromna i spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy, którzy prześcigają się w publikowaniu screenshotów i filmików z nowym wyglądem nieba. Warto też podkreślić, że poprawa efektów wizualnych nie poniosła za sobą zauważalnych spadków w wydajności, choć sporo do życzenia budzi ich wygląd w VR.

DCS World to nie tylko współczesne samoloty, ale i cała historia lotnictwa wojskowego. Źródło: reddit.com/r/hoggit/ - Nowy poziom grafiki w DCS; to jedna z najładniejszych gier na PC - wiadomość - 2021-04-15
DCS World to nie tylko współczesne samoloty, ale i cała historia lotnictwa wojskowego. Źródło: reddit.com/r/hoggit/
Z nowymi chmurami DCS World wygląda jak Microsoft Flight Simulator. Źródło: reddit.com/r/hoggit/ - Nowy poziom grafiki w DCS; to jedna z najładniejszych gier na PC - wiadomość - 2021-04-15
Z nowymi chmurami DCS World wygląda jak Microsoft Flight Simulator. Źródło: reddit.com/r/hoggit/

Aktualizacja 2.7 przyniosła także sporo nowych pomniejszych funkcji i poprawek, a jej drugim ważnym elementem jest zakończenie głównych prac nad flagowym produktem – wielozadaniowym myśliwcem F/A-18C Hornet, który w końcu opuścił etap wczesnego dostępu. W kolejnych miesiącach możemy oczekiwać wydania darmowej mapy z archipelagiem wysp na Pacyfiku, myśliwca Mosquito FB MK.VI, śmigłowców Mi-24 Hind oraz AH-64 Apache. Cały czas trwają też prace nad modułem dynamicznej kampanii, która ma przypominać w pewnych elementach grę RTS, symulując nie tylko starcia militarne, ale i logistykę oraz zaopatrzenie.

F/A-18C Hornet w końcu opuścił fazę Early Access. - Nowy poziom grafiki w DCS; to jedna z najładniejszych gier na PC - wiadomość - 2021-04-15
F/A-18C Hornet w końcu opuścił fazę Early Access.

Na koniec warto dodać, że z okazji wiosny oraz aktualizacji 2.7 twórcy przygotowali promocję, która potrwa do 2 maja 2021 roku. Przez ten czas większość modułów, map i kampanii do DCS World można nabyć ze zniżką do 50%.