Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2005, 14:29

autor: Krooliq

Konsolowe wersje The Sims 2 „ozłocone”

Już niedługo skończy się PeCetowy monopol na grę The Sims 2. Konsolowe wersje tego tytułu właśnie osiągnęły status „gold” i powędrowały do tłoczni.

Już niedługo skończy się PeCetowy monopol na grę The Sims 2. Konsolowe wersje tego tytułu właśnie osiągnęły status „gold” i powędrowały do tłoczni. Premiera na platformy PlayStation 2, Xbox, GameCube, Game Boy Advance oraz Nintendo DS nastąpi już 24 października. Natomiast wersja na konsolkę PSP pojawi się niebawem. Na polskim rynku omawiany produkt w wersjach na w/w platformy zadebiutuje najprawdopodobniej już w listopadzie.

Niewtajemniczonym przypomnijmy, że The Sims 2 to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych wszechczasów. Stworzenie symulatora ludzkiego życia okazało się dla Electronic Arts strzałem w dziesiątkę. Część pierwsza zdobyła same pozytywne opinie w środowisku mediów i graczy, na co dowodem jest cała masa dodatków doń, a w końcu kontynuacja. Ta również okazała się ogromnym sukcesem i wreszcie przeniesiono ją na konsole.

Zabawę zaczynamy od stworzenia sima (bądź kilku), którym będziemy sterować w najbliższym czasie. Tryb kreowania rozszerzono nieco w stosunku do wersji PC - nie tylko wybieramy kształt twarzy i innych części ciała, ale również ustalamy, jak ma sim dokładnie wyglądać, wybierając także spośród elementów, tekstur i ubrań odkrytych w czasie gry. Kolejną nowością jest opcja pozwalająca nam przygotowywać jedzenie dla podopiecznych. Możemy upitrasić potrawy z ponad 60 składników, przy wykorzystaniu różnych kuchennych narzędzi, takich jak toster czy mikser. Przydządzone przez nas jedzonko może wpłynąć bądź pozytywnie, bądź negatywnie na humor i zapotrzebowania sima. Jeśli włożywy w to dużo serca, dużo skuteczniej poskromimy jego głód.

Więcej szczegółów na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.